ארכיון
הנאשם בבית המשפט | צילום:

פרקליטות מחוז צפון הגישה הבוקר (שלישי) כתב אישום נגד מאלק גמאל ח'טיב, תושב כפר כנא הלומד רפואת שיניים בירדן. ח'טיב מואשם במגע עם סוכן זר, העסקה שלא כדין ומימון ארגוני טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום עולה כי מחודש מאי 2014 עד לחודש פברואר האחרון ביצע ח'טיב חמש העברות כספיות לאיש הארגון אבו פארוק הידוע כחלפן כספים בעזה. ממה שידוע עד כה, בפעימה אחת הועברו 80 אלף שקלים ובפעימה אחרת הועברו כ-140 אלף שקלים.

לפני כמה חודשים ח'טיב עוכב על ידי השב"כ והוזהר שלא להעסיק שוהים בלתי חוקיים וכן שלא להעביר כספים לעזה. למרות זאת, לאחר ששוחרר הוא המשיך בפעילות האסורה ולפני מספר שבועות נעצר שוב.

"הבן שלי העביר כספים מעובדים פלסטינים בישראל למשפחות שלהם בעזה ולא כפי שטוענים בשב"כ ובמשטרה שאת הכסף הוא העביר לארגון חמאס", אמר אביו של הנאשם בשיחה עם חדשות 2 Online. "נכון שהזהירו אותו בפברואר, אבל אם הוא היה פוגע בביטחון המדינה אז לא היו מזהירים אלא ישר עוצרים אותו".

חמושי חמאס (צילום: רויטרס, חדשות)
כספים להגברת פעילות חמאס בגדה. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

בעקבות מידע מודיעיני נעצר ח'טיב בעת שעשה את דרכו לאזור יהודה ושומרון על מנת לבצע את העברת הכספים, כשברשותו סכום של 170 אלף שקלים. בחקירתו הוא הודה כי העביר כספי חמאס בין רצועת עזה ואיו"ש בהנחיית פעיל חמאס מעזה.

כמו כן, ח'טיב הודה בכך שהסיע על בסיס יומי פלסטינים מרצועת עזה שלא החזיקו בידם אישור שהייה חוקי, עבור תשלום כספי. בשב"כ טוענים כי חשיפת פעילותו ממחישה את מאמציו הבלתי פוסקים של חמאס להעברת סכומי כסף גבוהים שנועדו לקדם את פעילות הארגון בגדה.