ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף אמש (חמישי) בחריפות את פרקליט המדינה הראשי ואת פרקליטת מחוז מיסוי וכלכלה - שתמכו בהגשת שלושה כתבי אישום בגין שוחד נגדו. לראשונה מאז תחילת המאבק על חפותו, מתח נתניהו ביקורת חריפה בקולו על התנהלותם של שי ניצן ועו"ד ליאת בן ארי - הפרקליטה הראשית שגם תוביל את התיק. "צר לנו על המתקפות האישיות חסרות היסוד שכוונו הערב נגד עובדי ציבור העושים מלאכתם נאמנה", אמרו בתגובה במשרד המשפטים.

כתב החשדות המלא נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו

"יש לחץ אדיר של התקשורת, השמאל ופקידים משפטיים להביא את ההאשמות לדין דווקא לפני הבחירות", טען נתניהו בנאומו. "לפי ההדלפות, מי שדחף היו שי ניצן וליאת בן ארי. תרגיל מחשבתי - איך אפשר להסביר שליאת בן ארי דחפה לפרסם את החלטת היועץ דווקא עכשיו, אבל עצרה ב-2013 את החקירות נגד לבני בגלל שזו התערבות בבחירות? האם זה מקרה ששי ניצן הפלה לרעה אנשי ימין ובאופן שערורייתי פעל נגדם? מקווה שזה רק מקרה". לאחר מכן טען נתניהו: "יש חוק לכולם וחוק לנתניהו. יש כללי בחירות לכולם, ויש כללי בחירות לנתניהו".

במשרד המשפטים ניסו להעמיד דברים על דיוקם וציינו כי "ח"כ ציפי לבני כלל לא הייתה חשודה בתיק בו נחקרו החשדות בעניין מפלגת קדימה. החקירה בתיק זה הייתה בנוגע לגזבר המפלגה, רואה החשבון יצחק חדד, בכל הקשור לניהול ענייניה הכספיים של הסיעה. בהמשך אף הוגש נגדו כתב אישום והתיק מתנהל בביהמ"ש המחוזי בת"א בימים אלו. במהלך שנת 2011 החלה חקירה סמויה בתיק זה. במהלך חודש אוקטובר 2012, וכאשר החקירה עדיין היתה סמויה, הוחלט על הקדמת הבחירות לכנסת. בסמוך למועד זה, ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל דאז, קיבל החלטה לא לבצע פעולות חקירה בתיק עד לסיום הבחירות הכלליות לכנסת. עוה"ד בן ארי-שוויקי כלל לא הייתה מעורבת בקבלת החלטה זו".

על בן ארי: אשת מקצוע ממעלה הראשונה (צילום: חדשות 2)
עו"ד בן ארי, ארכיון | צילום: חדשות 2

עוד טענו במשרד המשפטים: "אין שום דמיון בין תיק זה לתיקים בעניינו של ראש הממשלה שבהם כל החקירות הסתיימו לפני ההחלטה על הקדמת הבחירות".

בנוגע להאשמה נגד שי ניצן שפורסמה בעבר בתקשורת, דחו במשרד המשפטים את הטענות לאכיפה בררנית: "ראש הממשלה ציטט מפסק דין שנתנה השופטת נאוה בכור מבית משפט השלום בכפר סבא בשנת 2015. בתיק זה הועמד אדם לדין בגין איום ברצח על פרקליט המדינה. הנאשם הורשע ודינו נגזר. בפסק הדין נכללה אכן קביעה כאמור. אלא שהמדינה הגישה ערעור על קביעה זו ובית המשפט המחוזי  מרכז קיבל את הערעור בענין זה וביטל את הקביעה הזו. ראש הממשלה ציטט אפוא קביעה מפסק דין שגוי של בית משפט שלום שבוטלה במחוזי".