שלב העדויות במשפטו של נדב סלע שהואשם ברצח אשתו דור כרסנטי, שני בניו יוסף ובנימין ובן השכנים נחמן עתיה במגדל החל היום (שלישי), אך סלע בחר שלא להעיד במשפט ולמסור את גרסתו לרצח המזעזע. בפעם הראשונה הגיע לבית המשפט אביה של דור ז"ל, איתן כרסנטי. "רוצח נתעב שמזמן כבר היה צריך לשבת בכלא", אמר האב בבית המשפט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"זה נמשך הרבה זמן, זה היה צריך להיגמר", אמר כרסנטי. "זה מיותר מאד. זו הצגה שהיתה צריכה להיגמר. הכל ידוע מראש. אין טעם למשוך את הזמן".

כרסנטי הסביר גם מדוע החליט להתייצב לדיון דווקא היום. "באתי לראות מי מייצג אותו ולראות את הרוצח הנאצי מולי", אמר ל"החדשות". "איך אפשר לייצג דבר כזה?".

אביה של דור כרסנטי ז" (צילום: החדשות)
אביה של דור כרסנטי ז" | צילום: החדשות

גם אמה של דור כרסנטי ז"ל, רוית סבג, התייחסה לבחירה של סלע שלא למסור את גרסתו. "הוא לא יסביר את המעשה", אמרה. "הוא יסתום את הפה ואני גם לא מחפשת תשובות. שום תשובה לא, תספק אותי. אני ארדוף אותו ולא אתן לו מנוחה. שיראה את המשפחה של דור שתמיד שמרה ואהבה אותה. עצרתי את הצחוק שלו. לא רוצה גם לשמוע את משפחתו שמגנה עליו ומבקרת אותו. גם הנכדים כבר לא שלהם".

"ביום של הרצח התבקשתי לעשות את המעשה"

כתב אישום חמור ומזעזע הוגש לפני כשנה לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד נדב סלע - שמואשם ברצח אשתו דור כרסנטי ז"ל, את שני ילדיהם יוסף ובנימין ואת נחמן עתיה בן השכנים בצהרי יום שבת, 28 בינואר 2017. אמה של דור כרסנטי ז"ל, סבתם של שניים מהילדיו שנרצחו, צעקה אז לעבר סלע בבית המשפט: "תסתכל לי ולילדים שלך בעיניים".

"לפני שבעה חודשים עשיתי תאונה ברכב וקרה לי נס", אמר סלע בבית המשפט. "בורא עולם שמר עליי והתאונה הייתה תאונה משונה. זאת אומרת, פנים הרכב קפא ולא קיבלתי חבטות. הרגשתי נס על-טבעי. ומאז התרחשו דברים עד יום הרצח. ביום של הרצח התבקשתי לעשות את המעשה, כדי להביא אותי לפה (לבית המשפט)". אמה של דור כרסנטי צעקה לעברו: "תסתכל על מה שלקחת, על הנשמות שלקחת! תסתכל על הילדים שלך, שקילחת אותם! אתה קיבלת את האישה הכי צדיקה שיש, חבל שאני לא יכולה להראות לך איפה הם היום".

סלע בן ה-28 הואשם בארבע עבירות רצח בכוונה תחילה ובניסיון רצח. לפי כתב האישום, הוא רצח את אשתו דור (23), אחר כך את נחמן עתיה בן (11) ופצע קשה את אחיו נתן - שהעמיד פני מת. אז רצח גם את שני ילדיו הפעוטים - יוסף בן שנתיים ובנימין בן 8 חודשים.