"איני יכול לשיר המנון שכולל את המילים 'נפש יהודי הומייה'" – כך אמר אתמול (שלישי) שופט העליון לשעבר סלים ג'ובראן בריאיון פרישה שפורסם בביטאון לשכת עורכי הדין. עם זאת הוסיף השופט בדימוס: "תמיד כיבדתי את ההמנון הלאומי, בעמידה וללא כל שירה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשנת 2012, בטקס השבעתו של נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, תועד ג'ובראן עומד בעת שירת ההמנון כששפתיו נותרות חתומות. מקורביו טענו אז כי מדובר בנושא רגיש, וגורמים פוליטיים מתחו עליו ביקורת.

"האמת היא שכל הסיפור הזה לא היה צריך לקרות כלל ולא היה קורה אילולא החליט צלם הטלוויזיה לצלם אותי מקרוב בעת שירת ההמנון ו'לגלות' את מה שהיה ידוע לכול", אמר ג'ובראן בריאיון. "בכל האירועים הרשמיים תמיד כיבדתי את ההמנון הלאומי בעת נגינתו בעמידה וללא כל שירה, ומעולם אף אחד לא עשה מזה עניין, בוודאי לא בתקשורת העולמית".

"אם יום אחד ישנו את מילות ההמנון הלאומי אני חושב שלא תהיה לי כל בעיה לשיר אותו", הסביר שופט העליון בדימוס. "אני לא קובע אילו מילים צריך להוסיף להמנון הלאומי, אבל בהחלט חושב שצריך לצרף מילים שיתאימו גם לאזרח הערבי בישראל. אם המדינה מצפה שכל אזרחיה, כולל הערבים, יכבדו את ההמנון הלאומי שלה היא צריכה שהוא יכבד אותם ואת זכויותיהם. כרגע איני יכול לשיר המנון שכולל את המילים 'נפש יהודי הומייה'".

ג'ובראן הוסיף כי זכה אז לשמחתו לגיבוי, גם מחבריו השופטים, מראש הממשלה ומשרים. "כולם חיזקו אותי אחרי האירוע המיותר הזה", אמר.