כתב אישום חמור הוגש היום (שישי) בית המשפט המחוזי בחיפה כנגד מספר חשודים שנעצרו בחשד לרצח החייל דניאל חייקין ז"ל באוגוסט 2016. מחקירת ימ"ר חוף עולה כי חייקין, שעבד בפיצרייה, נקלע לשוד אלים שיזמו עבריינים שנהגו לגבות "דמי חסות" מבית העסק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היחידה המרכזית של מחוז חוף הצליחה בשבועות האחרונים לפצח את הרצח של החייל דניאל חייקין, שעבד לפרנסתו כשליח פיצה בנשר. באוגוסט 2016, במהלך שוד שהסתבך הוא נורה למוות.

ביום רביעי האחרון קיים מפקד היחידה המרכזית של מחוז חוף תדרוך ובו נחשפו לראשונה פרטי המקרה. התברר שהחייל נרצח במסגרת "מסע פרוטקשן" שקיימו עבריינים שנהגו לסחוט את בית העסק באיומים. הסוחטים הם בני משפחת הפשע חרירי.

אמו של דניאל חייקין
אמו של דניאל חייקין | צילום:
תיעוד הירי בדניאל חייקין ז"ל
תיעוד הירי בדניאל חייקין ז"ל | צילום:

מהחקירה עלה כי הפיצרייה סירבה לשלם דמי חסות, ובתגובה משפחת חרירי החליטה לשלוח שודדים כדי שהעסק ייכנע לדרישותיהם. באותו ערב השוד הסתבך והסתיים ברצח החייל, שהיה באותה העת במשמרת כשליח פיצה.

 

נרצח במסגרת "מסע פרוטקשן"
נרצח במסגרת "מסע פרוטקשן" | צילום:

"הבן הבכור שלנו היום אמור היה להיות בן 21, ולצערנו הוא נרצח בגיל 19 במהלך השהות בפיצה בנשר", סיפרה אמו. "אנחנו מקווים שהרוצחים יכנסו לכל החיים ולא יצאו מהבית סוהר, זה מה שהמשטרה הבטיחה לנו. מההתחלה האמנתי כל הזמן שיהיה צדק ומי שעשה את זה בסופו של דבר יכנס וישלם את המחיר. כל הזמן חיכינו לרגע הזה".

אחרי שנה וחצי: פוענח הרצח בנשר
אחרי שנה וחצי: פוענח הרצח בנשר | צילום:

מטעמה של עו"ד יאנה יורין, המייצת את משפחתו של דניאל חייקין ז"ל במסגרת תוכנית סנ"ה(סיוע לנפגעי המתה מטעם הסיוע המשפטי במשרד המשפטים) נמסר: "אנו מברכים את המשטרה על פענוח הרצח והגשת כתב האישום. מדובר באירוע טראגי בו בחור צעיר בן 19 נרצח ללא שום סיבה, בדם קר. המשפחה המתינה זמן רב שהצדק יעשה, ונקווה שכך אכן יהיה".

באותו לילה באוגוסט, סמוך לחצות, התקבל דיווח במד"א ובמשטרת ישראל כי צעיר כבן 20 נורה בפיצרייה בעיר נשר ונפצע אנושות. החשודים בירי נמלטו מהמקום והמשטרה פתחה בסריקות לאיתור היורים שעל פי החשד הראשוני ניסו לשדוד את המקום. חובשים ופרמדיקים של מד"א פינו לבית החולים רמב"ם בעיר את חייקין כשהוא סובל מפציעה חודרת בחזה תוך ביצוע פעולות החייאה. הרופאים בבית החולים נאבקו על חייו אך נאלצו לקבוע את מותו.