ריבלין. "מחפש תירוץ" (צילום: יותם רונן, חדשות)
ריבלין. מאמין באפשרות לקציבת העונש | צילום: יותם רונן, חדשות

שעות ספורות לפני שוועדת השחרורים דחתה את בקשתו לשחרור מוקדם של יונתן היילו, אמר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין כי מאסר עולם ללא אפשרות לשחרור מוקדם נוגד את כבוד האדם. בפגישה עם שרת המשפטים וחברי ועדת השחרורים המיוחדת הוסיף הנשיא כי אפשרות השחרור "מייצרת מוטיבציה לכל אסיר לעבור תהליכי טיפול ושיקום".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הפגישה בין הנשיא לשקד וחברי הוועדה עסקה בנושא קציבת מאסרי עולם. במפגש השתתפו גם מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור, מנהלת מחלקת החנינות נוחי פוליטיס, נציגי ציבור בוועדת השחרורים, אנשי שב"ס ואנשי מחלקת החנינות.

הנשיא הודה לחברי הוועדה על עבודתם ואמר כי היא "הבסיס שעומד בפניי כשאני מקבל החלטה בעניין קציבת מאסרי עולם". הוא הוסיף כי "מאסר עולם בלא אפשרות לשחרור מוקדם נוגד את כבוד האדם. עצם קיומה של אפשרות הקציבה הקיימת בחוק שלנו חיונית, למרות שיש מקרים שבהם האסיר לא נמצא ראוי לכך".

עוד אמר הנשיא כי "קיומה של האפשרות חשוב מאוד בעיני כדי שבפני כל אסיר יהיה אור בקצה המנהרה, באופן שיכול לייצר מוטיבציה לכל אסיר, יהא האכזרי ביותר, לעבור תהליכי טיפול ושיקום".

שרת המשפטים שקד ציינה כי "על כל המלצה לקציבת עונש יש לי כאב בטן, אבל אני יודעת שזה הדבר הנכון והסביר. השיקולים שלנו הם גם מסוכנות וגם נסיבות רצח".