ארוע התקיפה, ארכיון (צילום: דוברות איכילוב, חדשות)
ארוע התקיפה, ארכיון | צילום: דוברות איכילוב, חדשות

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (רביעי) עונשי מאסר בפועל על המעורבים באירוע תקיפת המאבטחים בבית החולים איכילוב בחודש ספטמבר אשתקד. עם זאת, התביעה תבקש להטיל על אליה קדוש עבודות שירות בלבד זאת על אף שהורשעה בשני אירועי תקיפה נוספים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

על פי כתב האישום בו הודו הנאשמים במסגרת עסקת טיעון היתה קיימת ביניהם היכרות מוקדמת. ארבעה הורשעו בחבלה חמורה ותקיפה כאשר אליה קדוש ובן זוגה דוד אמויאל הורשעו גם באיומים.

תרצה עבודות שירות בלבד, אליה קדוש (צילום: חדשות 2)
תרצה עבודות שירות בלבד, אליה קדוש | צילום: חדשות 2

ב- 28 בספטמבר הגיעה אליה קדוש סמוך לשעה 1:00 בלילה מלווה ברוסלן מיסייב לביה"ח איכילוב לצורך קבלת טיפול רפואי. במהלך שהותה שם החלה לגדף את הצוות הרפואי בטענה שאינה מקבלת טיפול ראוי. כשאחד המאבטחים הרחיק אותה פנתה קדוש אל מיסייב ואמרה לו: "למה אתה לא מחזיר לו? אם בעלי היה פה הוא היה מפרק אותם". בנוסף אמרה לצוות במקום: "חכו מה יהיה לכם כשבעלי יגיע לפה".

מעט לפני השעה שלוש בלילה חזר מיסייב לביה"ח מלווה במור ביטון, חנן אלפסי, אברהם יוספוב ודוד אמויאל. החמישה נכנסו לחדר המיון והחלו לתקוף את המאבטח במקום באגרופים ובעיטות. מאבטח אחר שהגיע לסייע הותקף אף הוא. כתוצאה מכך נגרמו למאבטחים חבלות חמורות והם נזקקו לטיפול רפואי.

השוטרים שהוזעקו לזירה רצו לעכב את אליה קדוש בחשד לקשר עם הנאשמים האחרים. היא התנגדה ותקפה השוטרים עד שנאזקה ברגליה. בנוסף היא הואשמה בכך שבתחילת חודש אוקטובר היא הפרה את מעצר הבית בו הייתה נתונה ותקפה נהג מונית שדרש ממנה לשלם לו עבור הנסיעה בבית החולים וולפסון. עשרה ימים לאחר מכן תקפה קדוש שוטר בבית החולים אברבנאל - גם בתקיפה הזו הורשעה קדוש.

על פי הסדר הטיעון אמויאל ירצה 25 חודשי מאסר בפועל, יוספוב 22 חודשי מאסר, אלפסי 19 חודשים, מיסייב וביטון 17 חודשם. בנוסף נגזר על החמישה אף מאסר על תנאי וקנס כספי עבור נפגעי העבירה בסכום כולל של 120 אלף שקל.