מגיש העתירה, עו"ד פוקס
עו"ד פוקס | צילום:

פחות מיום לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הנחה את המשטרה לעכב בשלב זה את העברת ההמלצות בתיקי 1000 ו-2000 לפרקליטות בגלל עתירה שהוגשה לבג"ץ, מגיש העתירה, עו"ד יוסי פוקס, אמר לחדשות 2 Online כי המטרה שלו היא שהממשלה הנוכחית תסיים את כהונתה במועדה החוקי ונוהג ההמלצות של המשטרה הוא בלתי חוקי. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פוקס, שבעבר עתר ודרש את פיטוריו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בעקבות מסקנות דוח ועדת וינוגרד על מלחמת לבנון השנייה, דחה בתוקף את הטענות שנשמעו אתמול לפיהן הגיש את העתירה לבקשת גורמים פוליטיים כלשהם: "בעוד שאני אומר בפה מלא שאני איש המחנה הלאומי - אף אחד לא שולח אותי".

"לוחם צדק בתוך המחנה שלי"

"אני לא רוצה שהשמאל יעלה לשלטון ובזה אני אידאולוג מוחלט, בלי קשר לשאלה אם אתמודד שוב בעתיד או לא", ציין. "בימים בהם טראמפ הוא נשיא ארצות הברית ובארץ יש ממשלת ימין אין סיבה בעולם שאני אאפשר לשמאל להשתמש בהמלצות, בנוהג בלתי חוקי, כדי להפיל ממשלה. כן, אני רוצה להגן על הממשלה שתמשיך למלא את ימיה ואם יש בסיס משפטי להבטיח את זה, כי הנוהג של ההמלצות הוא בלתי חוקי - אני עושה את זה".

נתניהו ומנדלבליט (ארכיון (צילום: חדשות)
רה"מ נתניהו והיועמ"ש מנדלבליט | צילום: חדשות

פוקס השווה את העתירה הנוכחית שהגיש נגד השר לביטחון פנים, המפכ"ל, המשטרה, ראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה, לזו שהגיש נגד ראש הממשלה אריאל שרון ערב ההתנתקות: "כשעתרתי נגד שרון לאחר שהוא שיגר מכתבי פיטורין ליעלון וליברמן 48 שעות לפני ההצבעה כדי להשיג רוב מלאכותי אני זה שעתרתי נגד שרון. אף אחד לא שלח ואני שילמתי את האגרה, כמו שעשיתי עכשיו".

"אני לוחם צדק בתוך המחנה שלי", הוסיף. "במילים אחרות, כשאני - איש המחנה הלאומי - רואה שיש צורך במהלך משפטי, אז כן, אני יוסי פוקס שם אלפיים שקל ומגיש עתירה והיו לי לא מעט הישגים בעניין הזה ואמשיך לעשות את זה בעתיד". את דבריו סיכם פוקס בכך ש"הדרמה הזאת יכולה להסתיים באבחה אחת תוך כמה שעות או מחר, זה סוג העתירות שהליבה היא צו הביניים".