תיעוד: המחבל שולף סכין ומתחיל לדקור (צילום: חדשות)
זירת הפיגוע ביבנה, ארכיון | צילום: חדשות

8 חודשים לאחר הגשת כתב האישום, הורשע היום (ראשון) איסמעיל אבו עראם, המחבל שביצע את פיגוע הדקירה ב"שופרסל" ביבנה בו נפצע קשה הישראלי ניב נחמיה, בעבירה של ניסיון רצח על רקע לאומני. בדיון הודה הנאשם בכל העבירות שיוחסו לו בכתב האישום: "על יסוד הודאתו, מורשע הנאשם בעבירה של ניסיון לרצח בנסיבות של טרור", נכתב בהכרעת הדין.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"אני מאשר שאני מכיר את כתב האישום וכל האמור בו הוא נכון, אני מודה ולוקח אחריות", אמר הנאשם בדיון. בהמשך, לאחר שהוקרא לו בשנית כתב האישום, חזר והבהיר: "אני מאשר את הדברים ואני מודה בכל העובדות שהוקראו בפני".

ניב נחמיה שנפצע בפיגוע (צילום: החדשות)
ניב נחמיה, ארכיון | צילום: החדשותהדיון בטיעונים לעונש ייערך ב-14 למאי, ובכוונת הפרקליטות לדרוש עונש מאסר של 25 שנה. "אחרי 8 חודשים ואין ספור דחיות, הורשע היום המחבל בניסיון לרצוח את ניב בשל היותו יהודי", אמר עו"ד יוסף עזרא, עורך דינו של נחמיה. "אנו מצפים מבית המשפט לגזור עליו את העונש המקסימלי - 25 שנה".

"ראוי היה שיקבל עונש כבד יותר, בימים אלה אני עובד עם חברי ח"כ אמיר אוחנה על שינוי חוק המאבק בטרור כך שרף הענישה בפיגוע כזה יעמוד על 40 שנה ובכך יהווה ברתעה בפני מחבלים שפלים שבאים להרוס חיים", הוסיף עו"ד עזרא.

בחודש אוגוסט האחרון הוגש כתב האישום, על פיו ביצע הנאשם את הפיגוע כחלק מהתחזקותו הדתית במהלך שהותו בסעודיה בחודש הרמדאן. על פי כתב האישום, אבו עראם, שהגיע מביתו ליבנה באמצעות תחבורה ציבורית, החליט לרצוח יהודי ישראלי, באמצעות פיגוע דקירה בתוך שטחי מדינת ישראל, במטרה לקיים הלכה למעשה מצוות ג'יהאד. הוא ניסה לרצוח את מעסיקו לשעבר, אך כשלא מצא אותו החליט למצוא ישראלי אחר ונכנס לסופרמרקט שם דקר את נחמיה ופצע אותו קשה, באמצעות סכין באורך 15 ס"מ, שנטל מהעמדה בה הוצגו במרכול סכינים.

המחבל הוציא את הסכין מתוך מכנסיו, הסתער על הקורבן כשהוא מניף את הסכין ודקר אותו בצווארו, בחזהו, בבטנו ובראשו. בתגובה, למרות פציעותיו הקשות, נחמיה נאבק בנאשם, תוך שהשליך לעברו חפצים. במהלך המאבק הסכין נשברה ואבו עראם הוציא גז פלפל, ריסס את פניו של נחמיה וברח.