אישום: חשפו ילדיהם במצב אינטימי
אילוסטרציה | צילום: Lucian Milasan, 123RF

"תכנים מיניים של בני המשפחה הופצו": לפני כשלושה שבועות נעצרו חשודים בביצוע עבירות מין ופדופיליה באמצעות רשת האינטרנט - והיום (ראשון) הוגש כתב אישום חמור נגד שניים מהעצורים. לפי כתב האישום, השניים הפעילו אתר אינטרנט בתשלום - שהכיל חומרי צפייה ישירה בבית של משפחה תוך פגיעה בצנעת הפרט של הדיירים ובעיקר הקטינים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתר האינטרנט שהפעילו השניים - watchme247 - אפשר לצפות בשידור חי במצלמות המותקנות בבתים של משפחות תמורת תשלום. "המיזם שווק כמיזם ריאליטי פורץ דרך, אך עם הזמן מהלך העניינים הידרדר לכדי ייצור ופרסום של תכנים פדופיליים מתוך ביתה של אחת המשפחות", טענו בפרקליטות, וחלק מהתכנים גם היו זמינים לצפייה חוזרת (VOD).

לפי כתב האישום, הנאשמים - בנימין ברשישת בן ה-46 ועופר סלע בן ה-45, שניהם תושבי אילת - שכנעו משפחה המתגוררת באילת להתקין מצלמות בביתה. המצלמות הוצבו גם במקומות "רגישים" בבית - חדרי השינה של שלושת הילדים, בגילאי 14 ו-11, חדרי השירותים והמקלחת. "הם הפצירו בבני המשפחה, לרבות הקטינים, להסתובב עירומים בבית וכדומה, הכל על מנת להגדיל את האטרקטיביות של השידור. הנאשמים מסרו שאם לא כן, יפסיקו את ההתקשרות עם המשפחה, שהייתה במצוקה כלכלית", הוסיפו בפרקליטות.

בעקבות מסע הלחצים שהופעל על המשפחה, תועדו ושודרו תכנים מיניים של בני המשפחה ובפרט של הקטינים - "אקטים מיניים שונים בהשתתפות הקטינים, עירום חלקי ומלא שלהם, תיעודם בעת עשיית צרכים בשירותים ועוד". עוד נטען בכתב האישום כי בר שישת שכנע את הבת בת ה-11 שיהפוך אותה לכוכבת רשת וקבע איתה צילומים: בר שישת וסלע הסריטו אותה בפוזות מיניות. מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בפתח תקווה את כתב האישום נגד השניים, שמואשמים בסדרת עבירות של שימוש בגופו של קטין להצגת פרסום תועבה, פרסום תועבה ובו דמותו של קטין, פגיעה בפרטיות, הטרדה מינית והתנכלות. הפרשה נחקרה על-ידי יחידת הסייבר בלהב 433 במשטרת ישראל.

עו"ד איתי גוהר, שהגיש את כתב האישום ואת הבקשה להארכת מעצרם, הוסיף: "נסיבות ביצוע העבירות בידי המשיבים מצביעות על תחכום וידע בתפעול שרתים מרוחקים, הן לשמירה של סרטים המכילים פרסום תועבה ובו דמותו של קטין והן לפרסום ומכירה של סרטים כאמור. פעילותם העבריינית של המשיבים נמשכה לאורך זמן רב, בהיקף נרחב, כחלק מעיסוקם ומתוך מניע כלכלי מובהק, והכל תוך פגיעה מתמשכת בבני המשפחה, בעיקר בני המשפחה הקטינים. המשיבים החפיצו לאורך תקופת זמן ממושכת את בני המשפחה הקטינים, וראו בהם אמצעי נוח להגדלת רווחיהם הכלכליים. מעשיהם של הנאשמים הסלימו לקראת מועד מעצרם, וניתן לומר כי מעשיהם ואופן התנהלותם של המשיבים מקימים בעניינם עילת מסוכנות מובהקת לביטחונם של הקטינים המעורבים בפרשה זו ולקטינים ממשפחות נוספות".

"אנו נמצאים בתחילת ההליך המשפטי, טרם קיבלנו את חומרי החקירה", אמר עו"ד יזהר קונפורטי המייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את אחד הנאשמים. "יחד עם זאת כבר בשלב זה אנו סבורים כי צילום הדירות המדוברות בסגנון 'האח הגדול' ופרסומו היה חוקי. אנו נשיב לשאר טענות התביעה לאחר שנלמד את החומר".