כאמל דיאב בבית המשפט (ארכיון)
כאמל דיאב בבית המשפט (ארכיון) | צילום: Basel Awidat/Flash90

כאמל דיאב, נהג משאית שהיה מעורב בתאונה הקטלנית בצומת פורדיס לפני כשנה וחצי בה נהרגו שתי אחיות ובתה הפעוטה של אחת מהן, הורשע הבוקר (שלישי) בשלושה סעיפים של הריגה. דיאב, בן 64 מחיפה, הורשע גם בנהיגה תחת השפעת סמים, חציית צומת באור אדום וגרימת חבלה של ממש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מכתב האישום עולה כי דיאב נהג ברכב משא פתוח במהירות מופרזת תחת השפעת סם מסוג הרואין. בהגיעו סמוך לצומת המשיך דיאב בנסיעה רציפה למרות שהבחין שהרמזור בכביש בכיוון נסיעתו אדום ופגע עם חזית המשאית ברכב פרטי. ברכב נסעו אנג'ליק נעים בת ה-32 ובתה קלואי בת השנתיים בתאונה הקשה שתועדה במצלמות. גם אחותה של אנג'ליק, אולגה אשקר בת ה-38, נהרגה בתאונה. בעליהן של שתי הנשים נפצעו גם הם בהתנגשות.

בתאריך 3.8.16, סמוך לשעה 00:46, נהג דיאב במשאית בכביש 4 מכיוון דרום לצפון. "דיאב נהג במשאית לכיוון הצומת עם כביש 70, סמוך לכניסה לכפר פורדיס כשבגופו סמים מסוג הרואין, ובמהירות בלתי סבירה", נכתב בכתב האישום. "כשהגיע בסמוך לפני הצומת, המשיך בנסיעה רציפה למרות שהבחין שהרמזור אדום, חצה את הצומת באור אדום, ופגע חזיתית ברכב הפרטי שנכנס לצומת".

כתוצאה מהתאונה נהדף הרכב הפרטי למסלול הנגדי ונעצר רק לאחר שפגע בחומה הנמצאת בצד הימני של הכביש. תוך כדי כך הועפה המנוחה אולגה אשקר מן הרכב והוטלה על הכביש. כתוצאה נגרם מותן של המנוחות אולגה, אנג'ליק, ובתה התינוקת. דיאב, שלא בלם את המשאית, המשיך בנסיעה ונעצר במרחק של כ-180 מטרים ממקום התאונה.

"אין לי מילים לתאר את הכאב"

"כל יום שעובר אני מרגיש גרוע מקודמו. מאוד קשה לי!", אמר דיאב במהלך הדיון בהארכת מעצרו אחרי התקרית. עורך דינו מוחמד סביחאת אמר לחדשות 2 Online: "לאחר הגשת כתב האישום נקבל את חומר החקירה ונלמד אותו ונגיב בהתאם בבית המשפט".

קורבנות התאונה על רקע הזירה
הורשע בהריגת שתי נשים ופעוטה | צילום: דובורת מד"א

במקביל התייצב בשבוע שעבר סעיד נעים - שאיבד את אשתו, בתו וגיסתו בתאונה - אל מול המצלמות ודרש עונש חמור לנהג המשאית. "אין לי מילים לתאר את הכאב, אתם לא צריכים לשמוע אבל רואים ושומעים בכל העולם את מה שקרה בחוץ", אמר.

"אני עוד לא בחוץ וכבר יודע מה מחכה לי - איבדתי את הדבר הכי יקר לי בעולם: את הבת שלי, את אשתי ואת אחותה", הוסיף. "גם גיסי במצב לא טוב, לא צריכים להגיע למצבים שכאלה".