נהג ברשלנות ומחץ למוות שתי נשים
נהג ברשלנות ומחץ למוות שתי נשים | צילום: דיווחי הרגע

"נהג ברשלנות וגרם למותן של אישה וילדה": פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד זכריה בראשי, שהוביל דחפור כבד שהתנתק מהכבלים, נפל מהמשאית ומחץ למוות את גאולה דוויק ואת הדס לוי בת החמש, ליד היישוב חשמונאים ביולי 2016. בראשי מואשם בהריגה שנגרמה כתוצאה מנהיגה רשלנית בה נחבל אדם וניזוק רכוש, ובנהיגה בשכרות.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי כתב האישום, לפני כשנה וחצי נהג בראשי במשאית אליה חובר נגרר נתמך, עליו הועמס דחפור במשקל 14 טון שנקשר באופן לא בטוח שלא יכול היה למנוע את תזוזתו של כלי הרכב. בנוסף, נמצא כי בראשי נהג תחת השפעת סמים.

"עם הגיעו לכיכר שלאחר מחסום נעלין נהג הנאשם בנסיעה מהירה באופן שאינו מתאים לתנאי הדרך ולאופי המשא אותו הסיע", נכתב בכתב האישום. "כתוצאה מכך, ומהעובדה שהמקדח לא נקשר כראוי, בעת היציאה מהכיכר נפל המקדח מעל גבי הנתמך ימינה, על המדרכה שמימין לכיכר". באותו זמן הלכו על המדרכה הצמודה לכיכר חנה גאולה דוויק ז"ל, הדס לוי ז"ל ואמה, וכן אישה נוספת ותינוקה.

כלי הרכב הכבד שהובל על המשאית נפל על הדס לוי, קבר אותה תחתיו ומחץ אותה, וכן נפל על פלג גופה התחתון של חנה גאולה ז"ל. השתיים חולצו על ידי צוותי כיבוי, הובהלו לבית החולים ושם נקבע מותן. לשתי הנשים האחרות ולתינוק נגרמו חבלות.