ד"ר בני שכטר, ארכיון (צילום: חדשות 2)
ד"ר בני שכטר, ארכיון | צילום: חדשות 2

יניב שגב, עורך דינו של ד"ר בני שכטר, הגינקולוג הבכיר שהואשם לפני כחצי שנה בעבירות מין חמורות ב-3 מטופלות, טוען כי פגש באחת המתלוננות ברחוב והיא ירקה עליו. לטענת המתלוננת היריקה לא פגעה בו, אך למרות זאת לבקשתו - היא הורחקה לבקשתו מהדיונים בבית המשפט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עו"ד שלומציון מנדלמן, המייצגת את המתלוננת מסרה כי "בית המשפט בחר בהחלטתו 'להגן' על תחושה סובייקטיבית של סניגורו של הנאשם לפיה יתקשה להגן על מרשו בשעה שנוכחת המתלוננת באולם. צר לי שבית המשפט רואה במתלוננת שעברה אירוע אונס, צעירה, נורמטיבית כדמות שיכולה לאיים באולם בית המשפט ובחר שלא לאפשר לה את הזכות הבסיסית להיות נוכחת באולם בעת חקירת מי שפגע בה".

עו''ד שלומציון מנדלמן
עו''ד שלומציון מנדלמן | צילום:

"אני מתקשה להאמין כי הסניגור חווה אירוע כה טראומטי עד כי נוכחות המתלוננת באולם בספסלי בית המשפט תקשה על מלאכתו בהגנת מרשו", הוסיפה עורכת הדין. "שכן סניגורים טובים מסוגלים להתמודד עם אירועים רבים, או שמא נאמר שמדובר בשימוש ציני באירוע?".

עו"ד יניב שגב
עו"ד יניב שגב | צילום:

בחודש יוני אשתקד הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום נגד שכטר לבית המשפט המחוזי בעיר: הרופא הבכיר הואשם כי ביצע את העבירות בשלוש נשים שהגיעו לקבל ממנו טיפול לאחר שהתלוננו על כאבים בעת קיום יחסי מין. מפרטי כתב האישום עולה כי שכטר רימה את הנשים וטען כי מדובר בהליכים וטיפולים רפואיים הנדרשים לבדיקתן.

על פי כתב האישום, לאחר שהנשים נתנו לו את הסכמתן ד"ר שכטר ביצע בהן את העבירות המיוחסות לו. הגינקולוג הבכיר עומת בעבר עם המתלוננות נגדו במשטרת מרחב ירקון ושלוש הנשים טענו שהגיעו לטיפול קבוע אצל רופא נשים שם הוא ביצע בהן את עבירות המין המיוחסות לו.