היילו בבית המשפט (ארכיון) (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
יישאר בכלא. היילו | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

ועדת השחרורים דחתה היום (רביעי) את ההחלטה לקצר את עונשו את יונתן היילו ולאפשר לו להשתחרר מוקדם. החלטת הוועדה עומדת בניגוד לעמדת שרת המשפטים ולהחלטת נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שאפשר את התייצבותו של היילו בפני ועדת השחרורים מוקדם מן הצפוי. היילו הורשע בשנת 2013 ברצח הגבר שאנס אותו ונגזרו עליו 20 שנות מאסר. במהלך התקופה בה החל היילו לרצות את גזר דינו, הרשעתו שונתה מ"רצח" ל"הריגה" ועונשו קוצר קוצר ל-12 שנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהודעת הוועדה נכתב כי בעוד שישה חודשים יוכל היילו לעמוד בפניה מחדש ולבקש להשתחרר מוקדם על תנאי. בזמן הזה ישתלב היילו בקבוצה ייעודית לטיפול באלימות.  

לפני כחודשיים הנשיא ריבלין החליט כי עונש המאסר של היילו יקוצר מ-12 שנים ל-10 שנים ושמונה חודשים, באופן שהיילו יוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים ולהשיג קיצור של תקופת מאסרו בשליש, לאור העובדה שכבר ריצה 6 שנים. עם זאת, הפרקליטות הודיעה לפני כשבועיים כי תתנגד לשחרורו המוקדם של היילו.

היילו הורשע ברצח העבריין ירון איילין, שתקף אותו מינית מספר פעמים, אך בהמשך העליון זיכה אותו מאשמת רצח, הרשיע אותו בהריגה והעמיד את עונשו על 12 שנים בלבד. בקשת החנינה הראשונה של היילו שנתמכה בידי 65 חברי כנסת נדחתה והוא הגיש לאחרונה באמצעות סנגורו בקשה נוספת לאור העובדה שעבר בכלא תכנית גמילה מאלכוהול.

‏״מי רודף את יונתן היילו? למה כל כך קשה לתת לאדם הזה הזדמנות נוספת בחיים", אמר ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני שהחתים 70 ח"כים לשחרורו. "החלטת ועדת השחרורים לא לקצר את עונשו יחד עם התנגדות הפרקליטות לשחרורו היא לא פחות מרוע צרוף ואפס ענייניות. אני אמשיך לנסות לסייע ליונתן ולקוות שהיום שבו הוא ייצא לחופשי יגיע במהרה".