גלעדי, ארכיון (צילום: אביר סולטן / פלאש 90)
גלעדי, ארכיון | צילום: אביר סולטן / פלאש 90

אלכס גלעדי הגיש הבוקר (רביעי) תביעת לשון הרע נגד העיתונאיות אושרת קוטלר ונרי לבנה: אחרי שהשתיים האשימו את איש הטלוויזיה בהטרדה מינית, כעת הוא תובע מהן סכום של 2 מיליון שקלים, בטענה כי "הפכו את החייו מן הקצה אל הקצה". קוטלר טענה בתגובה: "אם הוא ביקש מלחמה, הוא יקבל מלחמה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בכתב התביעה טוענים עורכי-דינו של גלעדי, אמיר טיטונוביץ' ואפרת אזולאי, כי "במודע או שלא במודע, חברו קוטלר ולבנה יחדיו, ובכוחות משותפים הפכו את חייו של גלעדי מן הקצה אל הקצה והסבו לו נזקים כבדים, חלקם בלתי ניתנים לתיקון".
 
השתיים, נטען עוד בתביעה, תחילה קוטלר ומיד לאחריה לבנה – "פרסמו דברי לשון הרע מזעזעים אודות גלעדי, שהנו אישיות ציבורית, הטיחו בו, בפומבי, האשמות (שווא), פרסמו אודותיו, בפומבי, השמצות חסרות שחר, לעתים ביצעו מניפולציות של המציאות, ייחסו לו, בפומבי, ביצוע עבירות מין והתנהלות מכוערת, והציגו אותו, בציבור, כעבריין מין סדרתי, כרמאי וכאדם שלילי".

השתיים, לדברי עורכי הדין, ביצעו את המעשים "בעוד פרויקט MeToo# צובר תאוצה בעולם והאשמות חמורות אודות עבירות מין, מן העבר הרחוק, שהתבצעו על פי הטענות על ידי ידוענים ובעלי כוח ושררה, התפרסמו חדשות לבקרים ברחבי העולם, וגם בישראל, ויום אחד לאחר פיצול ערוץ 2 לערוצים 12 ו-13 (ערוץ 10 זכה לאפיק 14)".
 
עוד טוענים עורכי הדין כי קוטלר ולבנה ככל הנראה "ניסו 'לתפוס טרמפ' על פרויקט MeToo#, לטובתן האישית". הם הוסיפו כי "פרסום הדברים המכפישים אכן הסב לגלעדי נזקים משמעותיים, הן נזקים כספיים והן כאלה שאינם ניתנים להערכה בכסף". לצד דרישתו של גלעדי שהנתבעות יפרסמו תיקון של הדברים שפרסמו אודותיו, הוא תובע 2 מיליון שקלים.