עורך הדין, יורם שפטל (צילום: פלאש 90, חדשות)
יועמד לדין משמעתי. עו"ד שפטל | צילום: פלאש 90, חדשות

ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין הודיעה הערב (שלישי) על כוונתה להעמיד לדין משמעתי את עורך הדין יורם שפטל, סנגורו של אלאור אזריה, בשל דבריו החריפים נגד הרמטכ"ל גדי איזנקוט בחודש יולי האחרון. ההחלטה התקבלה בעקבות תלונה שהגיש ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד), אולם טרם הוגשה הקובלנה הרשמית נגד שפטל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כפי שנכתב בתלונה, שפטל הטיח ברמטכ"ל דברים חריפים תוך כדי התנהלות המשפט בעניינו של אזריה. עורך הדין כינה את איזנקוט "עלוב נפש שנראה כמו פקידון שמן - שלא משדר חיילות בשל משמניו". עורך הדין אף הוסיף כי הרמטכ"ל הוא "פקיד שמן שעבד במחלקת הביוב של העירייה".

חי: ועדת חוץ וביטחון נפרדת מהרמטכ"ל (צילום: פלאש 90, חדשות)
ייענש בשל דבריו נגד הרמטכ"ל | צילום: פלאש 90, חדשות

בתלונה שהגיש בחודש אוגוסט, טען ח"כ שטרן כי "התבטאויותיו של עו"ד שפטל חורגות מכל קנה מידה של התנהגות בדרך ארץ. דברי הבלע שהטיח ברמטכ"ל איזנקוט נועדו לפגוע בו באופן אישי, בדימויו הציבורי ובתוקף סמכותו לפקד על הצבא, כל זאת תוך התייחסות בוטה להיבטים (חיצוניים) שאין להם דבר עם הדיון המשפטי המתנהל בין לקוחו של עו"ד שפטל לבין צה"ל".

לאחר הסערה שעורר, התנצל שפטל על דבריו, אולם לטענת ח"כ שטרן מדובר ב"מעט מדי ומאוחר מדי". "דברי ההתנצלות נאמרו בשפה רפה, תוך הצגתה כ'הבהרה' בלבד. על פי פרסומים בתקשורת היא נאמרה רק לאחר שנדרש לכך על ידי מנכ"ל תחנת הרדיו ויו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו".

"אני יודע איך התקדמת בצבא" (צילום: פלאש 90 / Hadas Parush, חדשות)
"דברי בלע". ח"כ אלעזר שטרן | צילום: פלאש 90 / Hadas Parush, חדשות

בהתנצלות שפרסם עורך הדין הוא חזר בו מהדברים החריפים שאמר בגנות הרמטכ"ל. "הכינוי עלוב נפש היה בלהט השיחה עם המאזינים", אמר. "כוונתי הייתה לבקר את הרמטכ"ל באופן חריף על התנהלותו סביב אירועי הר הבית. כמו כן אינני מוצא לנכון להשתמש בדימוי גוף כביקורת ועם הנפגעים הסליחה. היום ח' באב ואין מועד מתאים מזה לומר דברים אלה".