סערה בספינת הדגל של הרחוב הליטאי: תלמיד בישיבת פוניבז' הגיש תביעה אזרחית נגד תלמיד אחר בישיבה בטענה שפגע בו מינית. התביעה הוגשה במקביל גם נגד רבנים מובילים בישיבה שלכאורה ידעו על המעשים, ובחרו שלא לדווח על כך.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

תלמיד הישיבה טען כי התלמיד המבוגר ממנו פגע בו במספר מקרים. על פי התביעה, התלמיד המבוגר נהג להשפיל אותו, לצלם אותו בעירום ונגע בו במקומות מוצנעים בניגוד לרצונו.

התביעה הזו מיוחדת משום שהתביעה הוגשה גם נגד רבנים בכירים ומוכרים מאוד בתוך הישיבה. הטענה היא שאותם רבנים ידעו על המעשים בזמן אמת ובחרו שלא לעשות דבר - לא התערבו ולא דיווחו על כך כלל.

מי שסייע לתובע להגיש את התביעה הוא ארגון "דין וחשבון" שעוסק בעיקר בטיפול באלו שבוחרים להשתיק את נושא הפגיעות המיניות במגזר החרדי. בארגון אספו הקלטות וחומרים שאמורים לגבות את התביעה וגם הגישו בשבועות האחרונים תלונה למשטרה.

בישיבת פוניבז' מתקיימים בתקופה האחרונה מאבקים בין שני זרמים שנלחמים זה בזה. ביממה האחרונה נראו ניסיונות לרתום את הפרשה הזו למאבקים הללו - אך שני התלמידים משתייכים לאותו הזרם ואין קשר בין התביעה למאבקים.

עורך דינו של התלמיד הנתבע: "לא קיבלנו כל תביעה ולכן איננו יכולים להתייחס אליה. עם זאת, נציין שהתובע הינו נוכל וזייפן, שלא היסס בעבר לפברק מסמכים והקלטות, ואף ניסה לפרוץ לכספת של הישיבה ולבסוף סולק ממנה. חבל שניתנת במה לדברי שקר של שב"בניק, ללא בדיקה רצינית".