תאיר ראדה ז
12 שנה מאז הרצח. תאיר ראדה | צילום: חדשות

המשטרה ביצעה את השלמת חקירת הרצח של תאיר ראדה, במסגרתה נבדק הקשר של א"ק למעשה לאחר שבן זוגה טען כי התוודתה בפניו שהיא זו שרצחה את הנערה. על פי מסמך של הפרקליטות והועבר לעורך דינה של א"ק, עולה כי אין ראיות מדעיות שקושרות את הלקוחה שלו לזירת הרצח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המסמך פורסם לאחר שעורך דינה של א"ק פנה לפרקליטות וביקש שורת הבהרות בנושא, וזאת בתגובה להודעת פרקליטיו של רומן זדורוב, עורכי הדין ירום הלוי ומשה שרמן, על כך שיבקשו משפט חוזר לאור הטענות של בן זוגה של א"ק.

לטענת פרקליטיו של זדורוב, המשטרה, והפרקליטות אחריה, לא נתנו משקל לעדותו של החבר. אלא שבמסמך ציינה הפרקליטות כאמור כי אין ראיות הקושרות את א"ק לזירת הרצח.

רומן זדורוב, ארכיון
רומן זדורוב, ארכיון | צילום: גילי יוחנן, פלאש 90

"באשר לתא השירותים וסביבתו בו נמצאה גופתה של תאיר ז"ל, נבהיר כי לא מצויה בידי המכון לרפואה משפטית או בידי המז"פ דגימות דנ"א גרעיני, נקבי הניתנות להשוואה לא"ק", הבהירה הפרקליטות.

עוד הוסיפו במסמך כי "בבדיקות שנערכו לדגימות שנלקחו מאזורים מרוחקים מזירת הרצח לבין דגימת הדנ"א שנדגמה מא"ק לא נמצאה התאמה".

עו
עו"ד דניאל חקלאי | צילום:

עו"ד דניאל חקלאי, המייצג את א"ק יחד עם עו"ד תומר שוורץ, אמר בתגובה למסמך כי הוא דורש ששמה של מרשתו ינוקה. "תוכנו של המכתב, לאור הפירוט הרב שנמצא במכתב, ולאור העמדה המובהקת של הפרקליטות ושל גורמי המשטרה המדעיים, אנחנו מבקשים ששמה של א"ק ינוקה לחלוטין", אמר.

עו"ד חקלאי ציין במקביל שא"ק תמשיך לשתף פעולה עם הרשויוה במידה ותתבקש לכך. לדבריו, היא "חפה מכל פשע ותמשיך לענות לכל שאלה שהיא תידרש לענות עליה, מטעם משטרת ישראל, מטעם הפרקליטות או מטען כל גורם חוקי אחר".