בני משפחת פוגל שנרצחו בפיגוע באיתמר במרס 2011 (צילום: חדשות 24 - יואל גיל)
בני משפחת פוגל שנרצחו בפיגוע באיתמר במרס | צילום: חדשות 24 - יואל גיל

תמר פוגל, שבשנת 2011 נרצחו הוריה ו-3 מאחיה בידי שני פלסטינים באיתמר, תובעת את האחראיים לפיגוע. סכום התביעה עומד על כ-400 מיליון שקלים - כך פורסם הבוקר (שלישי) בידיעות אחרונות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את תביעת הענק הגישה פוגל נגד שני המחבלים שרצחו את בני משפחתה ו-5 פלסטינים שסייעו להם באמצעות ארגון "שורת הדין", חודש לפני שתחול על הפיגוע התיישנות. בתביעה, בהיקף חסר תקדים בישראל, דורשת פוגל להפסיק את התשלום שמעבירה הרשות הפלסטינית לרוצחים.

אל התביעה של תמר הצטרפו שני אחיה הקטנים שניצלו באותו פיגוע ו-19 בני משפחה נוספים. בתביעה מציינת משפחת פוגל כי העברת התשלום למחבלים מעודדת פלסטינים אחרים לבצע פיגועים נוספים נגד יהודים.

"עד לימים אלו המחבלים מקבלים משכורות מנופחות מהרשות הפלסטינית", הסבירה המשפחה, "דבר המנוגד לכל היגיון וצדק. בהגשת תביעה זו אנחנו מבקשים לשלוח מסר בשם כל מי שלב אדם לו".

"אש"ף והרשות הפלסטינית ידעו, או היה עליהם לדעת, כאשר העבירו ומעבירים לכל מחבל שרצח יהודים, שסייע ברצח יהודים, שהסיע רוצחי יהודים, שביצע ניסיונות רצח ביהודים ועוד, וישב על כך בכלא הישראלי, משכורת חודשית על פי חוק, ומדיניות זו הביאה ללא כל ספק לתקיפת אנשים כדוגמת המנוחים ולרציחתם".

ב-11 במרס 2011 אירוע הפיגוע שזעזע מדינה שלמה ביישוב איתמר, בו נרצחו באכזריות חמישה מבני משפחת פוגל בדקירות סכין. שני המחבלים, חכאם ואמג'ד עוואד, בני 18 ו-19, פרצו בליל שבת אל בית המשפחה ורצחו את ההורים ו-3 מילדיהם.

על כל אחד מהמחבלים נגזר עונש מאסר של כ-130 שנה. בפיגוע נרצחו ההורים הרב אהוד (אודי) פוגל בן 37 ורות פוגל בת 35, יחד עם ילדיהם יואב בן ה-11, אלעד בן ה-4 והדס בת 4 חודשים בלבד.