נעצרה חשודה בעבירות מין, אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
תמונת אילוסטרציה | צילום: רויטרס

תושבת אחד מיישובי השומרון בשנות ה-50 לחייה ומבוקשת באוסטרליה נעצרה הבוקר (שני) בחשד לביצוע עבירות שיבוש הליכי משפט בנסיבות מחמירות בידוי ראיות והתחזות. המעצר הגיע בתום חקירה סמויה שארכה כחודש ונפתחה בעקבות פניה של חוליית האינטרפול להתחקות אחר החשודה בביצוע עבירות מין בשלוש אחיות קטינות, בזמן ששימשה כמורה וכמנהלת בבית הספר בו למדו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באוגוסט 2014 הגישה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה כי יכריז על החשודה בת הסגרה לאוסטרליה. ביוני 2016 הפסיק בית המשפט את הליך ההסגרה לאחר שקבע, בהתאם לחוות דעת שהוגשה מטעם הפסיכיאטר המחוזי, כי החשודה אינה כשירה לעמוד לדין.

הליך ההסגרה לאוסטרליה חודש

במשטרה ציינו כי בשנה שעברה הצטברו אינדיקציות כי החשודה מעמידה פנים שהיא סובלת ממחלת נפש, וזאת בניסיון להתחמק מהליך ההסגרה לאוסטרליה. לכן פתחה היחידה המרכזית במחוז ש"י בחקירה סמויה, שהפכה כאמור לגלויה עם מעצרה הבוקר.

עו"ד גבאי ופריד, פרקליטיה של העצורה
עו"ד גבאי ופריד, פרקליטיה של העצורה | צילום:

היום תיחקר החשודה ביחידה המרכזית ובהמשך תובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בפתח תקווה. במקביל ביקשה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה מבית המשפט לחדש את הליך ההסגרה נגד החשודה על מנת להכריז עליה בת הסגרה לאוסטרליה.

"צר לנו כי רשויות האכיפה בישראל מנסות ליצור יש מאין כלפי הרשויות בחו"ל על מנת לקדם אינטרסים פוליטיים ואחרים וזה על חשבון האמת והצדק", מסרו פרקליטיה של החשודה, יהודה פריד וטל גבאי. "מרשתנו נבדקה אין ספור פעמים ע"י הפסיכיאטר המחוזי וע"י עשרות רופאים בבתי חולים ציבוריים ונקבע אז וגם בוועדות הרפואיות שהתקיימו לאחרונה, כי הינה חולת נפש שאינה מסוגלת לעמוד לדין. אנחנו סבורים כי ביהמ"ש יחליט מחר ברוח זו".‎