מרגריטה לאוטין ז"ל (צילום: חדשות 2)
מרגריטה לאוטין ז"ל | צילום: חדשות 2

משפחתה של מרגריטה לאוטין ז"ל, שנרצחה לעיני ילדיה בחוף הים בבת ים ב-2008, ניהלה בשנים האחרונות תביעה נגד המדינה - בטענה שהיה ניתן למנוע את הירי הקטלני לעברה. היום (שלישי) מחק בית המשפט המחוזי בתל אביב את עתירה המשפחה של לאוטין, שנורתה "בטעות" על ידי מתנקשים שתכננו לפגוע בקבוצת עבריינים ששהתה בחוף הים: בית המשפט הדף את הטענות על התנהלות המשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הרצח אירע ב-28 ביולי 2008 בשעות ערב: "לחוף היום הגיעו מתנקשים על מנת לבצע פיגוע פלילי שכוון כלפי חבורה שכללה עבריינים ששהתה במקום. המתנקשים פגעו במרגריטה לאוטין ז"ל ורצחו אותה", נכתב בהודעת הפרקליטות על מחיקת העתירה. הרוצח, רונן בן עדי, נתפס לאחר מרדף והורשע ברצח. אדם נוסף שסייע לו בשם שמעון סבח הורשע בסיוע וקשירת קשר.

המשפחה תבעה בשנת 2013 וציינה כי "באזור האירוע פעלה יחידה מסווגת של עוקבים משטרתיים": בתביעה נגד המשטרה נטען כי היה למשטרה מידע מוקדם על ניסיון החיסול וכי ניתן היה למנוע את מותה המצער של מרגריטה ז"ל. עוד טענו בעלה, ילדיה והוריה של לאוטין כי אחד העוקבים המשטרתיים בזירה " ברח למשמע קול הירי ולא פעל לנטרל את היורה, דבר שאף הוא מעיד על התנהלות רשלנית של המשטרה".

בית המשפט, כאמור, דחה את הטענה הזו: בהודעה שפורסמה היום נכתב כי "לאחר מספר שנים בהן התיק התנהל ונשמעו דיוני הוכחות, במהלכן העידו העוקבים בדלתיים סגורות, ניתן היה להתרשם כי המשטרה לא התרשלה במהלך האירועים שקדמו לאירוע הרצח, ואף פעלה היטב גם במהלך האירוע כך שהרוצח והמסייע נתפסו והועמדו לדין".

לאור זאת המליץ בית המשפט לתובעים לחזור בהם מהתביעה והתובעים הסכימו וביקשו למחוק את התביעה נגד המדינה: השופטת יעל אילני מבית המשפט המחוזי בתל אביב הורתה על מחיקת התביעה נגד המדינה, המשרד לביטחון פנים והמשטרה.

עם זאת, התביעה של משפחת לאוטין נגד המורשעים בפרשה - בן עדי וסבח - ממשיכה להתנהל. את המדינה ייצגו בדיונים עורכי הדין דב גוטליב ואורנה פורגש מפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי).