ביהמ"ש העליון החליט היום (שלישי) לשחרר את עלי מחאג'נה, מאום אל פחם שנעצר בחשד להצתה כחלק מגל השריפות שהשתולל לפני כחודשיים. מחאג'נה הואשם בהצתת חורשה ונעצר, למרות שטען כל הזמן שהצית אשפה מסביב לביתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סיפורו של מחאג'נה נחשף לראשונה ב"מהדורה ראשונה". "אני רוצה להעביר מסר לראש עיריית אום אל פחם, שהמעצר הזה הוא כתוצאה מההזנחה שמתרחשת בשכונה שלנו", טען אז מחאג'נה. "כאשר הם לא מנקים את האשפה, התוצאה היא שבסופו של דבר אני אבוא ואצית את הדברים שם".

במהלך כל המשפט, טען וחזר מחאג'נה על אותה גרסה. בכתבה ל"חדשות סוף השבוע" הציגו בני משפחו של מחאג'נה את המקום אותו נטען שהצית. גם הם טענו שמחאג'נה לא הצית חורשה, אלא בניגוד לטענת המשטרה, הצית אשפה בלבד.

שופט בית המשפט העליון מני מזוז אמר במהלך הדיון כי הוא מקבל את הערר שהוגש וכי על פרקליטות המדינה להודיע אם תסכים לשחרר את מחאג'נה מבלי שעל בית המשפט יהיה לכתוב החלטה מנומקת. השופט הוסיף כי מעצרו של הנאשם מעורר קשיים העולים מנסיבות התיק והמעצר.

"אני כמובן מרוצה מההחלטה, האמנתי בסופו של דבר שהצדק ייעשה בערר", סיפר עורך הדין אחמד יונס, המייצג את מחאג'נה לחדשות 2 Online. "הוא שהה במעצר יותר מ-45 ימים על הצתת אשפה, זה משהו שלא יעלה על הדעת. ניסו להטיל על עלי מחאג'נה תיק פוליטי, מצאו בו שעיר לעזאזל והוא שילם מחיר יקר בגלל התנהלות לקויה של רשות מקומית במתן השירות לציבור ולאזרחים".