שירי סובול בבית המשפט, ארכיון
שירי סובול בבית המשפט, ארכיון | צילום: חדשות 2

פרסום ראשון: כפי שדווח לראשונה בחדשות 2, הושג הסדר טיעון עם שירי סובול שהואשמה ברצח אחותה הילי סובול ז"ל. הנאשמת תודה הבוקר (שלישי) בעבירה של שידול לחבלה חמורה ותרצה עד 10 שנות מאסר לכל היותר - כך מסתמן מההסדר שהושג.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההסדר נחתם לאחר שאתמול התקיימה פגישה דרמטית בין פרקליט מחוז תל אביב מומי למברגר לבין אם התאומות שביקשה את רחמי הפרקליטות על בתה שירי שהואשמה בתחילה ברצח, והקלה באישום. בסוף הפגישה פרקליט המחוז החליט ללכת על הסדר הטיעון. לפגישה עם האם היה משקל משמעותי, ובמסגרת ההסדר שהושג באמצעות פרקליטיה של סובול, עורכי הדין אלי כהן וגיל פרידמן, סובול תודה ותורשע גם בסיוע לאחר מעשה לנאשם ברצח, חברה דוד ערן. בנוסף, ערן יודה ויורשע ברצח, ובהתאם להסכמה שהושגה בין שני הצדדים ירצה 20 שנות מאסר.

הילי סובול ז
הילי סובול ז"ל | צילום: פייסבוק משטרת ישראל

במסגרת ההסדר צפויה התביעה לבקש לגזור על סובול עד 10 שנות מאסר, בעוד שפרקליטיה צפויים לבקש עונש נמוך באופן משמעותי. בפרקיליטות החליטו להגיע להסדר טיעון עם סובול, זאת לאחר שלאורך הדרך החל מרגע מעצרה - התקבלו אינדקציות לכך שהמהלך להגיש כתב אישום בגין רצח נגד סובול עלול להיכשל. החלטת בית המשפט העליון לשחרר את סובול בתנאים מגבילים, והצהרותיו של שופט המחוזי שלקח חלק בהליך הגישור - הובילו את הפרקליטות להבנה כי לא יצליחו לבסס נגד סובול תיק רצח.  

במרס 2016 הוגש כתב האישום הקודם נגד דוד וסובול שייחס לשניהם קשירת קשר במטרה לגרום למותה של הילי, ולאחר שנכשלו פעמיים החליטו לבצע את המעשה בדירת המשפחה. בנוסף, השניים הואשמו  בשיבוש הליכי משפט.

אין תמונה
עו"ד גיל פרידמן

שירי סובול התלוננה בפני ערן פעמים רבות על אחותה, ושלחה לו מסרונים בהם כתבה, בין היתר: "נמאס לי לגור עם המשוגעת הזו", "שתמות, זה מה שאני רוצה" ו-"הלוואי שערבי או מחבל ידקור אותה". כך, על פי כתב האישום, נטעה אצלו את הרצון והצורך לגרום למותה של המנוחה במטרה שתפסיק לפגוע בה, וכן בקשר הרומנטי בין השניים.

עו
עו"ד אלי כהן | צילום: חדשות 2

מכתב האישום עולה כי השניים הצטיידו לקראת האירוע במספר סכינים, כמו גם בכפפות, בגדים להחלפה ומגבונים לניקוי הזירה. ערן הוא זה שביצע את הרצח בעצמו, ודקר את הילי 130 פעמים, ושירי התקשרה למשטרה ומסרה דיווח כוזב לפיו אחותה נדקרה על ידי זר. בהמשך סייעה לערן להתנקות, להחליף בגדים ולהסתתר בחדרה של אימן של התאומות.

עד שהגיעו השוטרים לזירה הוציאה שירי את ידית דלת החדר מבחוץ, על מנת למנוע כניסה לחדר, והסתירה את בגדיו של ערן כמו גם את הסכינים והכפפות. סכין נוספת החביאה שירי מאחורי ארון. לאחר מכן השניים תיאמו גרסאות, וסיכמו כי ידווחו כי ערבי דקר את המנוחה ואילו ערן ניסה לסייע לה.