חן איילתי, שזוכה מרצח אמו הבוקר (שלישי), אומר בריאיון לחדשות 2: "לא רצחתי את אימא שלי. מהיום הראשון אמרתי לשוטרים שלא עשיתי את זה, אבל אף אחד לא האמין לי. אני שמח שבית המשפט האמין לי. הקורבנות הגדולים הם שלושת הילדים שלי - שני התאומים ובתי הקטנה. אני לא יודע איך עכשיו אתחיל את חיי מחדש".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"יש בי כעס שלא הייתי שם בשביל הילדים שלי", הוא אומר - ורמז כי מי שעשתה את זה זו בת זוגו לשעבר, פלישיה ואנה, כפי שטען במהלך חקירתו. בזמן שעומת עם זוגתו, האשים אותה איילתי ברצח אימו. "אני אומר לה שהיא רצחה את אמא, עליה השלום", המשיך איילתי. "אני לא זוכר איך היא הגיבה. זה היה גם ככה יום מאוד עמוס וקשה בשבילי. באותה עת היו כמה פרטי חקירה שהובאו לידיעתי שהביאו אותי לאימרה הזו. זה היה אז. מאז הרבה השתנה".

איילתי המשיך להסביר מדוע חשב אז כי זוגתו ביצעה את הרצח. "היו כמה חלקים בפאזל שלא הייתי חשוף אליהם, אבל ברגע שנחשפתי אליהם, הרגשתי שזו היא", סיפר איילתי. "היום, הדברים אולי קצת שונים. במהלך 10 החודשים האחרונים נחשפתי לכל תיק החקירה. הוא היה איתי בכלא. קראתי את כל העדויות או את מה שעורכות הדין הביאו לי: דוחות משטרתיים וכו'. אני חושב שזה בהחלט יכול להיות שזו היא, אבל זה יכול להיות שזו לא היא. אני לא יודע מי עשה את זה. אני כן יכול לומר: לא רצחתי את אמא".

מרים אילתי ז
מרים אילתי ז"ל | צילום:

מוקדם יותר היום זיכה בית המשפט המחוזי בנצרת פה אחד ובהחלטה דרמטית את אילתי (50), שהואשם ברצח אמו מרים בת ה-75 בביתה בקיבוץ מחניים. המדינה טענה כי איילתי ביצע את הרצח ביוני 2016 בעקבות חוב בגובה של אלפי שקלים, לאחר שגנב ממנה את כרטיס האשראי, אך השופטים זיכו אותו. איילתי נעצר בחודש יוני האחרון יחד עם אשתו לשעבר פלישיה (34), לאחר שאחותו העלתה חשד בפני המשטרה לפיו השניים מעורבים במעשה.

אילתי זוכה מכל האישומים בכתב האישום: הסיבה לזיכוי - העדה המרכזית, אשתו לשעבר פלישיה, לא נמצאה אמינה. "בית המשפט המחוזי בנצרת לא נתן אמון בעדותה של הגב' פלישיה ואנה", נכתב בהחלטה. עוד קבעו השופטים כי "אין בראיות הנסיבתיות, כמו גם בחיזוקים להם טענה המדינה, כדי להוכיח את אשמתו של הנאשם מעל לכל ספק סביר".

חן אילתי בבית המשפט
חן אילתי בבית המשפט | צילום: חדשות 2

השופטים אשר קולה, דני צרפתי ורננה גלפז מוקדי אמרו כי ימסרו את הנימוקים המלאים להחלטתם בתוך 30 יום – אך ציינו כי לעבודה שהמדינה ביקשה להרשיעה בעיקר בהסתמכות על עדותה של פלישיה, שכאמור לא נמצאה אמינה, השפיעה על ההחלטה.

מקיבוץ מחניים נמסר זמן קצר לאחר ההכרעה: "כמוכם שמענו את הכרעת הדין. הרצח ופרטיו מלווים אותנו יום-יום. מרים אילתי ז"ל הייתה חברה יקרה בקיבוץ מחניים. זכרה איתנו לעד". בקיבוץ הוסיפו על היישוב עברה "טלטלה עזה" בעקבות הרצח: "אנחנו עמלים על תמיכה במי שמרגיש צורך בסיוע במטרה לחזור לשגרה המבורכת, שמאפיינת את הקיבוץ".