אחרי שניצח במאבק על בנו – אביו של תינוק המריבה בריאיון בלעדי: לפני מספר חודשים נחשף לראשונה בחדשות 2 הסיפור על "תינוק המריבה" - שנולד לצעירה שמסרה אותו לאימוץ בלי ידיעת האב. לאחר שהאב דרש להשיב אליו את בנו, הסיפור הגיע לבתי המשפט - והשבוע קבע בית המשפט העליון כי התינוק יוחזר לאביו הביולוגי. בריאיון בלעדי הוא מספר: "נורא שמח שזכיתי בו, מבין שאני הולך להיות אבא ואתן את הכל כדי שהוא יחייך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"פיניתי לו את החדר, מדמיין שיהיה לו פה לול ועריסה", אמר האב יואב (שם בדוי) - שעדיין ממתין לקבל את בנו. ההחלטה עוכבה ל-30 יום, בהם ייתכן שהמדינה או ההורים המאמצים ימצאו עילה לערער על ההחלטה. "אני מדמיין אותו פחות או יותר כמוני, הוא מזכיר אותי", אמר האב כשהוא מסתכל על תמונת הלידה של בנו.

"היה רגע קטן שחשבתי שזה לא יקרה, כשלקח להם הרבה זמן להחזיר לנו תשובה – היה חשש", הודה יואב. איך הגיב להחלטה לפיה הילד שלא פגש מעולם יועבר אליו? "קיבלתי טלפון מאחותי, היא סיפרה שזכינו וכל הרגשות התפרצו יחד - בכי, צחוק, שמחה ועצב. קפצתי מתוך שמחה והבנתי שהוא מגיע אליי".

"אני יודע שזה לא קל להיות אבא ובטח במקרה הזה", הסביר יואב, שהבטיח לקום בלילה לתינוק כשיבכה. "אקח אותו לטיפולים, אלך איתו ואתמוך בו, אדאג שיהיה לו הכל". על קשיי ההסתגלות שצפויים לבנו התינוק אמר: "ייקח לו זמן אבל אין בעיה, אני פה ויש לי הרבה זמן בשבילו. אתן את הכל כדי שהוא יחייך".

תינוק המריבה
תינוק המריבה | צילום: חדשות 2

"אני בשל לגמרי להיות אבא"

בתחילה האם והאב היו מאוחדים, אך לפני הכרעת העליון האם יצאה מהתמונה: "אני לא אוותר עליו, היא עשתה את הבחירות שלה. אני לא בקשר איתה, ברור שאני מאוכזב – היא ויתרה עליו פעם אחת וויתרה עליו שוב, זה כבר יותר קשה. אבל אמא שלי, הסבתא, תהיה כמו אמא".

"אני בשל לגמרי, הולך עם ההחלטה הזו עד הסוף", הוסיף יואב. "מה שהלב אומר, אני הולך עם זה. חשבתי על ההורים המאמצים כמה דקות אחרי שקיבלתי את הבשורה – הלב שלי כואב עליהם כי הם לא יכולים להביא ילדים, אבל זה הילד שלי. אני לא אשלול מהם את האפשרות לראות אותו - כעסתי עליהם אבל צריך לדעת בחיים להמשיך ולסלוח, אשמח שהם יבואו שהילד יראה פנים שהוא מכיר כי אותי הוא עוד לא מכיר".

הלן, אחותו של יואב, הוסיפה: "אנחנו נקבל ילד שרגיל לפנים אחרות. בטוחה שהוא יבכה, אנחנו ערוכים לזה". אחיה, מנגד, מקווה ומייחל לרגע אחד: "אני מחכה לפעם הראשונה שהוא יגיד לי אבא, חולם שאני הולך איתו יד ביד לבית הכנסת".