תפוצה ביותר מ-2 מיליון שקלים. שם טוב
שם טוב. היום בבית המשפט | צילום: חדשות 2

לילך שם טוב, ששלושת ילדיה נרצחו בשנת 2010 בידי אביהם איתי בן דרור, הגיעה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בלוד, לדיון בתביעה שהגישה נגד משרדי הרווחה והבריאות. לאחר הרצח הפנתה שם טוב אצבע מאשימה לא רק כלפי הרוצח, אלא גם כלפי הרשויות על כך שלא שמרו על ילדיה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כשלוש שנים תבעה שם טוב את משרדי הבריאות והרווחה במיליוני שקלים על כך ש"יש להם תרומה משעותית לטרגדיה שפקדה אותה", לדבריה. הדיון שנמשך כמעט שלוש שנים הגיע היום לשיא, כשהשופטת בלהה טולקובסקי הורתה לצדדים ללכת לפשרה. עורכי הדין שמייצגים את המדינה הסכימו לכך וכך גם עורכי דינה של שם טוב.

"ילדיי נרצחו בחסות החוק", אמרה היום שם טוב לחדשות 2 Online. "אני מתמודדת עם זה כל יום, קשה לי, וקשה לי עוד יותר שאני צריכה להגיע לבית משפט. שהמדינה תיקח אחריות על ההתרשלות שלה. אני מאוד רוצה להוציא את הצדק לאור. לאזרח קטן כמוני אין כוח להשמיע את הקול ולכן אני נמצאת בבית המשפט. אף אחד לא מוכן לקחת אחריות על כך שאיבדתי את שלושת ילדיי וזה מקשה עלי יותר".

"לטרגדיה יש אחראים". רן סיוון וניסן מיטל | צילום: חדשות 2

עורכי הדין של שם טוב, רן סיוון וניסן מיטל אמרו כי "לטרגדיה הקשה הזו יש אחראים. אנחנו כאן כדי שבית המשפט יעשה צדק וכדי לשכנע את בית המשפט שלטרגדיה הזו של לילך שם טוב יש אחראים והמדינה צריכה להכיר באחריות שלה, אנחנו מקווים שכך יעשה בית המשפט". השופטת קבעה את הדיון של הצדדים לחודש הבא.