ביקש להסיר האיסור. קצב
ביקש להסיר האיסור. קצב | צילום: קובי גדעון, פלאש 90

פרסום ראשון: הנשיא לשעבר משה קצב שוחרר בשחרור מוקדם מן הכלא בחודש דצמבר האחרון. במסגרת תנאי השחרור שלו, נקבע כי ישהה במעצר בית כל יום החל מהשעה 22:00 ועד 06:00. כעת המשטרה מתנגדת לבקשתו של קצב להסיר את מעצר הבית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

באחרונה ביקש קצב להסיר את האיסור הזה, אך משטרת ישראל הגישה את חוות דעתה לוועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר ובה כתבה כי היא מתנגדת לבקשה וכי מטרת האיסור היא למנוע "שוטטות חסרת תכלית של אסירים משוחררים בשעות הלילה" וכי קצב "משוחרר רק חודשיים".

מלבד מעצר הבית, נדרש קצב לעמוד במגבלות שונות לאחר שחרורו. בין היתר קצב יוכל לשנות את כתובת מגוריו ליישוב אחר רק באישור ועדת השחרורים.

בנוסף, קצב יחתום בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריו תוך 48 שעות ממועד יציאתו את שערי בית הסוהר ולאחר מכן פעם בחודש. קצב לא יעבור כל עבירה ולא יתרועע עם עבריינים, אלא במסגרת הטיפול. בנוסף, הוא לא יצא לחו"ל ללא אישור הוועדה ויישא עמו בכל עת את פנקס רישיונו.

מלבד זאת על קצב יהיה להשתלב על בסיס יומי בלימודים בבית מדרש בקרית מלאכי, השתלבות בקבוצה טיפולית תורנית בתדירות של אחת לשבוע וטיפול פסיכו סוציאלי פרטני בתדירות של אחת לשבוע. כמו כן, חל על קצב האיסור להתראיין באמצעי תקשורת, בין בעצמו ובין באמצעות מי מטעמו ואיסור לעסוק בכל תפקיד בו ימצא ביחסי מרות וכפיפות עם נשים.