"להביט אל האופק", בוכריס (ארכיון) (צילום: פלאש 90)
יורד לדרגת אל"מ. בוכריס (ארכיון) | צילום: פלאש 90

בית הדין בקריה בתל אביב אישר היום (חמישי) את גזר דינו של תא"ל אופק בוכריס שהודה והורשע במסגרת עסקת טיעון בבעילה אסורה בהסכמה ובהתנהגות שאינה הולמת. הרשעתו של בוכריס גררה מחאה ציבורית גדולה, זאת בין השאר בשל העונש המקל - הורדה בדרגה לאלוף-משנה - שעליו סיכמו הצדדים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בדיון שהתבצע בעניינו לפני כשבועיים התייחס בוכריס לעונש שנגזר עליו ואמר: "אני לוקח אחריות מלאה על כל מעשיי שפורטו בכתב האישום. שירתתי יותר משני עשורים את המדינה שלי. אמשיך לתרום למדינה בכל תפקיד ומקום שאמצא".

השופט שאל את התובע מה עומד מאחורי הורדת בוכריס מדרגת תא"ל לדרגת אל"מ, מאחר שהעבירות בוצעו בזמן היותו בדרגת אל"מ. "מדובר בקצין מצטיין מוערך שדרכו להגיע לאלוף הייתה סלולה", השיב התובע לשופט. "עצם העובדה שאנחנו מורידים אותו לדרגת אל"מ זאת בהחלט ענישה משמעותית".

עו"ד רועי בלכר (צילום: חדשות 2)
"בית הדין אמר את דברו", עו"ד בלכר | צילום: חדשות 2

"בית הדין אמר היום את דברו בקול רם וברור", אמרו עורכי דינו של בוכריס, עו"ד רועי בלכר ועו"ד עודד סבוראי. "הצדדים הגיעו להסדר בעקבות קשיים ראייתיים ניכרים, וההסדר הוא ראוי ומאוזן. מדינת ישראל חבה הרבה לאופק, וביום פקודה בית הדין קבע שיש להתחשב בתרומתו העצומה לביטחון המדינה ותושביה. אופק בוכריס הוא אחד הקצינים המוערכים בצה״ל, והיתה לי זכות גדולה ללמד עליו הגנה.

עו"ד סבוראי (צילום: חדשות 2)
עו"ד סבוראי | צילום: חדשות 2

 במהלך חודש נובמבר פורסם לראשונה בחדשות 2 כי המתלוננת המרכזית נגד בוכריס הביעה הסכמתה להסדר הטיעון שהושג במסגרת הליך גישור. המתלוננת ושתי פרקליטותיה - עו"ד ליאת בהר כהן ואביטל בנון - נפגשו עם התובעת הצבאית הראשית ולמדו ממנה על פרטי ההסדר. המתלוננת ופרקליטותיה העבירו מספר הערות, אך הבהירו כי היא לא תתנגד לעסקה.