מערך ייצוג הקטינים בסיוע המשפטי המייצג את הפעוט בפרשת "תינוק המריבה" הגיש היום (ראשון) לבית המשפט העליון בקשה לדיון נוסף בעניינו, לאחר שבחודש שעבר הורה על העברת הפעוט לחזקת האב הביולוגי. הבקשה הוגשה בטענה כי פסק הדין של השופטים לא בחן את טובת הילד טרם מתן החלטתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בית המשפט לא נועץ בחוות דעת מומחים כפי שנהוג לעשות בתיקי אימוץ, לאחר שבעשור האחרון כל ההחלטות שניתנו בבית המשפט העליון בתיקי אימוץ התבססו על חוות דעת והמלצות של מומחים מתחום הפסיכולוגיה או בריאות הנפש", ציינו בסיוע המשפטי.

"טרם הגשת הבקשה, עורכות הדין של הסיוע המשפטי התייעצו עם מומחים בתחום התפתחות הילד בישראל ובארה״ב, ותוך לבטים קשים, הגיעו למסקנה שאין מנוס, וטובתו של הפעוט מחייבת, הגשת בקשה לדיון נוסף, על מנת שבית המשפט עליון יבחן לעומק ועל בסיס חוות דעת מומחים, את גורלו של הפעוט", צוין בבקשה.

הסוף לדיכאון אחרי לידה? (צילום: Mirza Sudzuka, 123RF)
אילוסטרציה | צילום: Mirza Sudzuka, 123RF

במערך ייצוג הקטינים מדגישים עם זאת כי הבקשה לדיון נוסף אינה מביעה עמדה מהי טובת הילד - אלא מבקשת מבית המשפט לבחון עניין זה.

בחודש אוקטובר האחרון הורה בית המשפט לענייני משפחה על העברת הפעוט לחזקת האב הביולוגי. החלטה זו התהפכה בבית המשפט המחוזי, שפסק בראשית חודש נובמבר כי התינוק יישאר אצל ההורים המיועדים לאמצו.

האב הביולוגי ערער לבית המשפט העליון שקבע בדעת רוב של ארבעה שופטים מתוך הרכב של חמישה כי הפעוט, כיום בן שנה וחודשיים, יועבר לאביו הביולוגי. ראש ההרכב, השופט אליקים רובינשטיין, סבר בדעת מיעוט כי יש להותיר את האימוץ על כנו.