סלמאן עמאר בבית המשפט
סלמאן עמאר בבית המשפט | צילום:

יממה לאחר שנשלח למעצר בית, הגישה היום (שלישי) הפרקליטות לבית המשפט העליון ערר על ההחלטה לשחרר את ראש מועצת ג'וליס לשעבר סלמאן עמאר. עמאר מואשם ברצח בכוונה תחילה של חברו מוניר נבואני בכניסה לבניין המועצה בחודש ספטמבר, ובשיבוש מהלכי משפט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתמול בצעד חריג, החליט בית המשפט המחוזי בחיפה לשחרר למעצר בית את עאמר, למרות התנגדות המדינה ובני משפחתו של נבואני שזעמו על ההחלטה וכינו אותה "בזויה". השופט ארז פורת הסביר את החלטתו לשחרר את עאמר לביתו: "המדינה הגישה דוח מודיעני בעניין שחרורו של הנאשם ובה הובהר כי הוא לא מהווה סכנה".

זירת הרצח בג'וליס
זירת הרצח בג'וליס | צילום: חדשות 2

בני משפחתו של נבואני התקשו לקבל את ההחלטה ומחו עליה בחריפות. "מדובר בשפל של הדברים שבית המשפט מחליט לשחרר למעצר בית רוצח שניהל את הדיונים מתוך ביתו", מסרו בני המשפחה אתמול. "זה בלתי נתפס, לא הגיוני ולא יעלה על הדעת שדבר כזה יקרה. אנחנו מקווים שהפרקליטות תערער לבית המשפט העליון על ההחלטה הזאת. מדובר ברוצח שהעלים ראיות והעלים את הנשק שלא נתפס עד היום".

עורכי דינו של עאמר; אדי אבינועם, דרור ארד איילון, גיא זאבי, יוסף ליבנה ודוד סיסו, מסרו כי "אין מסוכנות מצדו של עאמר שיהיה במעצר בית ולכן בית המשפט קיבל את הבקשה לשחררו, זאת למרות הלחץ הציבורי שלא לשחרר אותו".

מכתב האישום עולה כי עאמר ירה למוות בנבואני בחניון של משרדי מועצת ג'וליס. מהאישום עולה כי הרקע למעשה הוא סכסוך ממושך בין השניים שהיו חברים בעבר. ביום האירוע הגיע נבואני לבניין המועצה, חנה מאחורי רכבו של עמאר, הוציא מקל מתא המטען ותקף את רכבו כשעאמר נמצא בתוך הרכב. עובד מועצה שהיה עד לאירוע ניגש וניסה למנוע מנבואני להמשיך במעשיו, למרות זאת ירה עאמר לכיוונו, והמשיך לירות גם כשנשכב על הרצפה והמקל נשמט מידו.