נגד שבעה צעירים מרחובות, שהיו מעורבים בקטטה בעיר לפני כשלושה שבועות, הוגש הבוקר (חמישי) כתב אישום. בתחילה דווח כי החשודים יואשמו בניסיון לרצח וגרימת חבלה - אך כיום הוגש נגדם כתב אישום בגין "חבלה בכוונה מחמירה בצוותא" והחזקת סכין. הצעירים תועדו לפני כשלושה שבועות כשהם מכים באכזריות צעיר בן 21 ברחוב הרצל בעיר: הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי הודעת הפרקליטות (מחוז מרכז - פלילי), שבעת הנאשמים הם: יצחק מהרט בן ה-24, בנימין וודג' בן ה-20, דהוד סלאם בן ה-20, דוד אמרה בן ה-22, דניאל טשלה בן ה-20, דוד בלאי בן ה-20, וטלהון וורקנך בן ה-19 - כולם תושבי רחובות. כתב האישום נגדם הוגש היום על ידי עו"ד יעל זליג לבית המשפט המחוזי-מרכז.

הצעיר שהותקף הגיע לקיוסק בו שהו שלושה מהנאשמים - מהרט, סלאם וטשלה - והחל לדבר איתם. מהרט הרחיק אותו מהקיוסק - ואז טשלה, לפי כתב האישום, החל לדקור את הצעיר "בכל חלקי גופו באמצעות סכין". סלאם הפיל את המתלונן ארצה והחל לבעוט בו ולדרוך עליו, וגם מהרט הצטרף למעשה.

"בהמשך, הגיעו למקום יתר הנאשמים ואחרים, והחלו להכות את המתלונן בעודו מוטל על הרצפה. וודג' נטל כיסא והשליכו לעבר המתלונן, ואמרה, בלאי ווורקנך בעטו במתלונן בו מספר פעמים". התקיפה הסתיימה כאשר צעירים אחרים הגיעו למקום הפרידו בין הניצים: בהמשך נמלטו הנאשמים והאחרים מן המקום, והצעיר פונה לבית החולים. "במעשיהם האמורים לעיל, פעלו הנאשמים בצוותא חדא בכוונה להטיל במתלונן נכות או מום או לגרום לו חבלה חמורה, ובפועל גרמו לו חבלות חמורות".

בבקשה להארכת המעצר נטען כי "מעשי האלימות של המשיבים הינם ברף הגבוה של עבירות האלימות וניכרת מהם מסוכנות כה גדולה אשר לא ניתן לאיין אותה בחלופת מעצר". כמו כן טענו בפרקליטות שקיים חשש שהם ישבשו את החקירה אם ישוחררו.

התיעוד הקשה מראה את השלושה שמכים את הצעיר, מפילים אותו על הכביש ובועטים בו ללא הפסקה. לאחר זמן קצר ארבעה חשודים נוספים מצטרפים וממשיכים להכות את הצעיר השרוע על הרצפה ללא רחמים.

שני שוטרים שהבחינו בחשודים מכים את הצעיר החלו לרדוף אחריהם ולבסוף הצליחו לתפוס ולעצור שניים מהם. במסגרת חקירת המקרה תוך שימוש באמצעים מודיעיניים וטכנולוגיים איתרה המשטרה חמישה חשודים נוספים.