אורן כהן
אילוסטרציה | צילום:

אחרי שבחדשות 2 פורסמו מספר תחקירים של דפנה ליאל ואדוה דדון על התנהלותו של אורן כהן וחברת הליהוק שלו, שגבתה אלפי שקלים מילדים ונערים עבור אודישנים שלא יצאו לפועל, היום (שלישי) הגישה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגדו, נגד עורך דינו אופק תבור ונגד אימו מרים כהן, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הלבנת הון ועבירות נוספות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי כתב האישום, בין השנים 2009-2015 פעל כהן "לנצל את שאיפתם של רבים, בעיקר קטינים, לזכות בפרסום בסרטי קולנוע ובתוכניות טלוויזיה נחשקים במטרה לקבל לרשותו סכומי כסף גדולים במרמה ושלא כדין". עוד נכתב כי כהן "פעל לקבל מקורבנותיו סכומי כסף גדולים ככל שניתן, באמצעות מצגי שווא ואמצעי שכנוע שלא כדין, אף שלא היה בידו לקיים את המובטח, ותוך שלילת אפשרותם להשיב את הכספים שהופקדו".

במטרה להוציא לפועל את תכנית המרמה ובניסיון להסתיר ולהסוות את מעורבותו בביצוע העבירות, נכתב באישום, הקים כהן מערך של חברות קש - "התעשיה", "גלובוס" ו"סמארט קסט". תבור, שהיה עורך דינם של כהן ושל החברות בין השנים 2011-2015, קיבל עבור מעשיו בתקופה זו תשלום המסתכם בכ-800 אלף שקלים.

עוד עולה מכתב האישום כי כהן נהג לפרסם באתרי אינטרנט פופולריים ובאפליקציות דומות מצגי שווא לפיהם ביכולתו ללהק את הפונים - בעיקר קטינים - כשחקנים וניצבים בסרטים, תוך שהוא מכוון במודע לסדרות טלוויזיה פופולריות ולפרסומות. כדי להגדיל את הרווחים מהמרמה, כהן היה דורש ומקבל אלפי שקלים מכל אחד מקורבנות המרמה, זאת בידיעה כי יצליח להכניס רק אחוז זעיר מהפונים להפקות המבוקשות. על פי האישום, כהן היה מודע לכך שלא הייתה דרישה לתפקידים שפרסם ושהפקות שפרסם לא היו פעילות או שלא קשורות אליו כלל.