נתניהו. יזומן לחקירות נוספות? (צילום: רויטרס)
נתניהו ינמק מדוע לא יפרוש מתיק התקשורת | צילום: רויטרס

אחרי חשיפת התמלילים משיחות נתניהו-מוזס, האם נתניהו יעזוב את משרד התקשורת? בעקבות חשיפת "תיק 2000" בחדשות 2, יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג עתר לבג"ץ בדרישה שנתניהו ישעה את עצמו ממשרד התקשורת. הערב (שלישי) בג"ץ מורה לנתניהו לנמק מדוע הוא אינו עוזב את משרד התקשורת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לצד הרצוג, גם התנועה לאיכות השלטון עתרה בנושא, מה שהוביל את בג"ץ להוציא צו על תנאי עד חודש מרס, ואז יתקיים דיון בהרכב מורחב. שופטי בג"ץ גם מבקשים מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להסביר מדוע לא הורה לנתניהו לעזוב את תפקידו בצל הפרשה.

ביום שישי האחרון נחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפעם השלישית: החוקרים הגיעו סמוך לשעה 10:00 למעון ראש הממשלה, והחקירה הסתיימה לאחר כשלוש שעות.

"קומבינה מושחתת חמורה". הרצוג (צילום: יונתן זינדל - פלאש 90)
עתר לבג"ץ. הרצוג | צילום: יונתן זינדל - פלאש 90

חוקרי המשטרה ביקשו להתמקד איתו בנושא פגישותיו עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס – הפרשה המכונה תיק 2000. גם בתיק 1000, לצד זאת, תיק המתנות, נותרו לחוקרים עוד הרבה נושאים עליהם הם אמורים לקבל תשובות מנתניהו.

גם מוזס נחקר בשבוע שעבר פעם נוספת, בפעם השישית, במשך שעות ארוכות. גורמים שמקורבים לחקירה מעריכים שבשלב זה מדובר בחקירתו האחרונה, אם כי ייתכן שהוא יידרש בשלב מאוחר יותר להשלמות.

מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס (צילום: חדשות 2)
מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס | צילום: חדשות 2

על פי אותם גורמים, חקירותיו של מוזס התמקדו בחילופי הדברים בינו לבין נתניהו כפי שפורסמו על ידי כתב חדשות 2 גיא פלג, ולא עלו נושאים נוספים משמעותיים.

נתניהו חשוד במתן טובות הנאה למוזס, ואילו מו"ל ידיעות אחרונות חשוד בקבלה שלהן. עם זאת, הגורמים המקורבים לחקירה טוענים כי ספק רב אם ניתן יהיה להוכיח ולבסס את עבירת קבלת טובות ההנאה מהמגעים שהתנהלו בין השניים.