הורשע ברצח. בן עמי (צילום: חדשות 2)
הורשע ברצח. בן עמי | צילום: חדשות 2

באוגוסט 2014 נעצר אילן בן עמי בחשד לרצח בת זוגו לשעבר דפנה בר ציון. היום (שלישי) הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב פה אחד את בן עמי בן ה-49 בעבירות רצח בכוונה תחילה, איומים (ריבוי מקרים), ושיבוש מהלכי משפט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הרכב השופטים דחו פה אחד את טענות הנאשם, וקבעו שאין להטיל על הנאשם עונש מופחת בגין עבירת הרצח שביצע. "תחושת הצדק מתיישבת עם הטלת עונש מאסר עולם חובה על הנאשם בגין רצח המנוחה, שהיה רצח אלים מאוד, אכזרי, תוך שימוש בכלי משחית עוצמתי ופגועני במיוחד - הפטיש", קבעו השופטים.

"רצח שהנאשם ביצע לא במהלומה אחת אלא בכמה מהלומות, שוב ושוב, כולן בראשה של המנוחה, תוך דבקות בהמשך רציחת המנוחה, כשאחרי כיסוי פניה בבגד המשיך הנאשם להכותה בעוד מהלומות פטיש בראשה, כשהיא כבר שרועה אין אונים על הרצפה", הוסיפו.

דפנה בר ציון ז"ל (צילום: בטיסיה בולו)
דפנה בר ציון ז"ל | צילום: בטיסיה בולו

עוד כתבו השופטים כי "תחושת הצדק מתיישבת גם מתיישבת עם הטלת עונש מאסר עולם על הנאשם, אשר ביצע רצח ברוטלי ואכזרי שהרקע לו היה בעיקרו קנאה אובססיבית מתמשכת כלפי המנוחה וחוסר נכונות להשלים עם הפרידה ממנה. נדמה שבמקרה שלנו תחושת הצדק הייתה דווקא נפגעת אילולא זו הייתה התוצאה".

נמלט אך זוהה ע"י עובר אורח

המקרה התגלה לאחר שבני משפחתה של בר ציון שהחלו לדאוג לה, יצרו קשר עם המשטרה ודיווחו כי אינם מצליחים להשיג אותה וכי ישנו חשש לביטחונה. במשטרה פתחו בחיפושים אחריה, ומספר שעות לאחר מכן איתרו את רכבה בקרבת דירתו של מי שעד לא מזמן היה בן זוגה. זמן קצר לאחר מכן הגיעה בתה של בר ציון אל דירתו של בן זוגה לשעבר, אילן בן-עמי, שם מצאה את גופתה מוטלת ועליה סימני אלימות קשים. לצוותי מד"א שהוזעקו למקום לא נותר אלא לקבוע את מותה.

בן עמי, חבר להקת "הברירה הטבעית", נעצר על ידי שוטרי מחוז תל אביב לאחר שקיבלו דיווח על גבר חשוד שהסתובב ברחוב פרוג במרכז העיר ופתחו בסריקות באזור. עובר אורח זיהה את בן עמי לאחר שראה את תמונתו והתקשר למשטרה. בן עמי ניסה לחמוק מהשוטרים דרך חצרות הבתים, אך לבסוף נתפס. לאחר תשאול ראשוני אישר בן עמי את זהותו , הובא לחקירה ונעצר.