3 שנים לנפילתו. אורון שאול ז"ל (צילום: חדשות 2)
אורון שאול ז"ל | צילום: חדשות 2

בני משפחתו של אורון שאול ז"ל הגישו הבוקר (שני) עתירה לבג"ץ נגד הרמטכ"ל, ראש אכ"א והרב הצבאי הראשי בדרישה לקבלת הפרוטוקולים מבית הדין הרבני, בו נקבע כי בנם נהרג בקרב ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העתירה הוגשה על ידי עורכי הדין ישי שריד ונריה הרואה בשם משפחת שאול. ההליך המשפטי מגיע חודשיים לאחר שהמשפחה דרשה מצה"ל למסור לידיה את הפרוטוקולים - בקשה שסורבה בסופו של יום.

לטענת משפחת שאול, הסירוב של צה"ל לחשוף את הפרוטוקול שקובע כי בנם הוא חלל מעיד על כך שהופעל לחץ על בית הדין לקבוע את מותו של אורון.

בחודש נובמבר האחרון הגישו בני המשפחה עתירה נוספת, בדרישה שיחייב את הממשלה ואת ראש הממשלה להקים צוות שרים שיעסוק בנושא השבויים והנעדרים. לטענת המשפחה, הקבינט הורה על הקמת צוות שכזה שמעולם לא החל לפעול. "הבטחות שניתנו לנו ע"י הדרגים הבכירים בדבר פעולות שיתבצעו להשבתו הופרו בזו אחר זו", טענה המשפחה.

אורון שאול ז"ל נפגע ביולי 2014 באסון הנגמ"ש בשכונת סג'עיה במהלך מבצע צוק איתן. בהמשך קבע צה"ל כי אורון נפל בקרב והוכרז כחלל שמקום קבורתו לא נודע, לאחר שגופתו נחטפה על ידי מחבלי חמאס. בעתירת המשפחה נכתב כי כשנתיים לאחר מכן, הודיע ראש אכ"א למשפחה כי אורון הוגדר כחלל שמקום קבורתו לא נודע במעמד שבויים ונעדרים. "עד עצם היום הזה וכחלוף למעלה משנתיים לא נמצא אורון, חי או מת", אומרת המשפחה.