פרסום ראשון: אביו של אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון, העביר הבוקר מכתב בו הוא פונה לחברי הכנסת ומבקש "החזירו את בני הביתה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במכתב שכותרתו "הסיפור האמיתי, חברון 24.3.16", תיאר האב את השתלשלות העניינים כפי שהוא חשב שהתרחשו, באותו יום בחברון. "מה שהתקשורת מוציאה זה עיוותים", אמר הבוקר האב. "ברור לכולם שאלאור זכאי. הכנתי מסמך שבו מפורט כל מה שקרה ועל סמך אותו מסמך שמגובה בראיות אנחנו נוכיח שאלאור חף מפשע".

המכתב שהועבר לח"כים
המכתב שהועבר לח"כים | צילום:

"אני פונה לכבוד נשיא המדינה: אדוני, אתה אמרת שצה"ל הוא צבא העם", המשיך אזריה. "היום העם פונה אליך ומבקש לשחרר את אלאור. למרות שציירו אותנו בתקשורת כאנשים שלא מן השורה אני מרגיש היום בדיוק מה שמרגיש ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו. כמו שמשפילים אותו ואת רעייתו. הפכו אותנו לאויבי העם ולא כך: אנחנו אוהבים את המדינה ואת העם. אנחנו כרגע ממשיכים בערעור על פי המלצות עורכי הדין ואנחנו נמשיך כך אלא אם מישהו יתעורר בצמרת".

אמו של אזריה, אושרה, אמרה כי "אני שלחתי את הבן שלי להגן על המדינה ואני דורשת אותו חזרה הביתה. שנה שהילד סובל. תחזירו לי את הילד שלי. הוא חף מפשע. אני פונה לכולם, אפילו למפקדים שבגדו בו וזרקו אותו בזירה". האב הוסיף: "כל היפי נפש שמשפילים את הבן שלי – בושה לכם".