סלאח בבית המשפט, השבוע
ראאד סלאח (ארכיון) | צילום:

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השייח' ראאד סלאח, שוחרר הבוקר (שלישי) מכלא רמון אחרי שריצה עונש מאסר בגין הסתה לאלימות וגזענות. במקביל לשחרורו, במשטרה ממליצים להעמידו לדין בנוגע לעבירות אחרות שביצע לכאורה הנוגעות להסתה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באוקטובר 2015 דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את ערעורו של השייח' סלאח, והותיר את הרשעתו הקודמת על כנה. העבירה המדוברת התרחשה במסגרת נאום שנשא סלאח ב-2007 כשקרא להגיע אל מסגד אל-אקצה ולעצור בכל דרך אפשרית את "ההשתלטות הישראלית על המקום".

בני משפחתו של סלאח המתינו לו מחוץ לכלא רמון בו ריצה את עונשו, אולם לטענתם השייח' "נעלם" זמן קצר לאחר ששוחרר. "הגענו לכלא 'רמון' בשעה 08:00 והודיעו לנו שהוא נלקח ב-06:00 לכלא 'אשל'", סיפר עורך דינו של סלאח, עומאר חמאייסה, לחדשות 2 Online. "נסענו לשם יחד עם המשפחה ואז גילינו שהוא גם לא נמצא שם. אנחנו עדיין מחפשים אותו ולא יודעים איפה הוא נמצא. קיבלנו לאחרונה הודעות שראו אותו באוטובוס לכיוון תל אביב, אך אנחנו לא יודעים בוודאות היכן הוא".

משפחתו של סלאח מחוץ לכלא
משפחתו של סלאח מחוץ לכלא | צילום:

עם פרוץ גל הטרור האחרון האשימו פוליטיקאים רבים כי השייח' סלאח הוא אחד ממובילי ההסתה לאלימות. זמן קצר לפני שסלאח החל לרצות את עונשו, שר הפנים דאז סילבן שלום חתם על צו איסור יציאה מהארץ לשייח' ולסגנו, לאחר שלטענתו השתכנע כי קיים חשש ממשי לפגיעה בביטחון המדינה אם ייצא מישראל.