במשך 3 שנים סומן י' כעבריין מין לאחר ששתי נערות הגישו נגדו תלונה על מעשי אונס ועבירות מין נוספות. בלחץ עורכי דינו הודה י' בעבירות ונידון ל-16 שנות מאסר - אך כעת זיכה אותו בית המשפט מכל העבירות ושחרר אותו לביתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המקרה של י', מורה בבית ספר מצפון הארץ הוא יוצא דופן, חריג שאינו מעיד על הכלל. הוא הואשם ב-7 מעשי אינוס ועשרות מעשי סדום בשתי קטינות. במהלך משפטו הוא הודה במעשים שיוחסו לו והסכים לעסקת טיעון שתשלח אותו ל-16 שנים בכלא, לדבריו - עשה זאת בעצת עורך דינו.

אני מורה בבית ספר, לא משפטן", הוא מסביר. "הוא העו"ד. האמנתי לו והוא ניצל את הנקודה הזאת. הוא אמר לי שיעשו עלי תקדים ואקבל 30 שנה בכלא, אמרתי לו שלא עשיתי כלום והוא אמר לי שיש הרבה אנשים שלא עשו כלום בסוף נשפטו וקיבלו את העונש".

לאחר שכבר השלים עם העובדה שהוא צפוי לרצות מאסר בכלא, משפחתו של י' החליטה לערער. באמצעות עורכת הדין נוגה ויזל הוא כפר בהודעתו המוקדמת, וטען שוב שלא היו הדברים מעולם. במהלך המשפט חזרה בה אחת המתלוננות ובגירסתה של המתלוננת השני הנמצאו ליקויים, ולכן הסכימו בפרקליטות למחוק את כל סעיפי עבירות המין ולסגור את התיק ללא הרשעה.

"זה חריג, אך במקרה הזה בית משפט הבין שנעשה כאן עוול", הוסיפה עורכת דינו עו"ד ויזל. כעת ינסה י' לשקם את חייו, לחזור לעבוד ולקנות מחדש את אמון משפחתו וחבריו.

מפרקליטות מחוז צפון נמסר בתגובה: לאור הקשיים שהתגלו במהלך ניהול המשפט, ולאחר שאחת המתלוננות חזרה בה בסוף שלב ניהול התיק, הוחלט לתקן את כתב האישום. גורמים משפטיים אמרו שהמצב הראייתי שנוצר החליש את התיק ולעיתים עדיף מהלך זה מאשר זיכוי מחמת הספק.