היום (חמישי) גזר בית המשפט לתעבורה את דינו של הנהג שהורשע בגרימת מוות ברשלנות, בנהיגה בחוסר זהירות, במהירות שלא בהתאם לתנאי הדרך, והטיל עליו 18 חודשי מאסר בפועל, פסילת רישיונו למשך 10 שנים. ליאל פרטוש, אחיה התאום של סתיו ז"ל סיפר הערב (חמישי) בריאיון ל"שש" עם עודד בן עמי כי "זו בושה וחרפה שמערכת המשפט מתנהלת בכזו קלות ורחמנות כלפי מקרה כזה וכלפי הרבה מקרים אחרים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"לא הייתי היום בבית המשפט, לא הייתי מסוגל רגשית להגיע לסיטואציה", אמר עוד בריאיון. "לא משנה כמה הוא היה מקבל ומה היה נגזר עליו, גם עונש מוות, זה לא משנה את הכאב בלב, אין נחמה במוות".

"זה כאב שהוא בלב לכל החיים, אין מילים שיכולות לתאר מה אני והמשפחה מרגישים, זה הרס אותנו", תיאר התאום. "תמיד הרגשתי אותה, לא משנה באיזה מצב, הייתי מתקשר ושואל ומציק לה ודואג לה". פרטוש סיפר כי כששמע על התאונה, הרגיש שמשהו קורה. "קיבלתי לטלפון התראה על תאונה והרגשתי מועקה בלב שאי אפשר להסביר", אמר.

פרטוש ז
פרטוש ז"ל וזירת התאונה | צילום: דוברות כבאות והצלה
הנהג בבית המשפט, היום
הנהג בבית המשפט, היום | צילום: חדשות 2

הנהג הפוגע, נועם נגאמחונה האוקיפ, הורשע לאחר שהצדדים הגיעו להסכם טיעון, בו סיכמו כי מדובר ברשלנות "שאינה ברמה הגבוהה ביותר". לאחר ההרשעה גזר עליו השופט נאיל מהנא מבית המשפט לתעבורה 18 חודשי מאסר בפועל וגם קנס של 5,000 שקלים (או מאסר של 3 חודשים תמורתו) ופסילה למשך 10 שנים.

עוד קבע השופט מהנא כי האוקיפ ישלם למשפחתה של פרטוש פיצוי של 20 אלף שקלים עד ל-1 במאי. עורך דינו של הנהג ביקש עיכוב ביצוע עד להגשת מועד ערעור, והשופט נעתר לעיכוב ביצוע למשך 45 יום.

אבי ההרוגה:
אבי ההרוגה: "שתלך לקבר עם התחושה הזו" | צילום: חדשות 2

יוסי פרטוש, אביה של החיילת, זעק לעבר הנאשם: "משפחה שלמה הרסת, הלוואי תלך עד הקבר שלך עם ההרגשה הזאת" ולאחר מכן מירר בבכי. לאחר ההכרעה פנה האב לשופט מהנא ואמר: "תודה רבה לך, אדוני השופט. הוכחת שיש שופטים בירושלים. זה לא יחזיר לי את הבת, אבל העברת מסר שנהגים כאלה לא יתחמקו מעונש". האב הגיע באותו יום לזירה מתוקף תפקידו ככבאי וגילה כי בתו נהרגה.