אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

פרקליטות מחוז ת"א הגישה היום (ראשון) כתבי אישום לביהמ"ש המחוזי בעיר נגד יובל זנזורי (42), יריב קובלסקי (41) מקרית אונו ומקסים אזולאי (46) ממודיעין בגין קשירת קשר לביצוע פשע, ניסיון ייבוא סמים מסוכנים וייבוא סמים מסוכנים. התיק נחקר בתחנת מסובים במרחב דן.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לזנזורי וקובלסקי מיוחסות גם עבירות של הריגה, בעקבות מותו ממנת יתר של רועי קאסר ז"ל, בלדר סמים שנדרש על ידם לבלוע כמויות גדולות של קוקאין במטרה להבריחו לארץ.

על פי כתב האישום, הנאשמים קשרו קשר לייבא סמים מסוכנים מאמסטרדם לישראל. במסגרת התכנית שרקמו, הם ביקשו לייבא לארץ 486 גרם של סמים. הם תכננו כי הסמים יועברו באמצעות קאסר, שיבלע את הסמים שיביא לו קובלסקי ויכניס אותם לארץ באמצעות גופו.

ב-31.1.16, לפני שטס לארץ, קאסר ארז את הסמים בתוך 69 חבילות ובלע אותן על פי ההנחיות של זנזורי שניתנו בנוכחותו של קובלסקי. באותו יום נחת הבלדר בישראל ונסע ישירות משדה התעופה לביתו של קובלסקי ונפגש עמו במשרד. קאסר ביקש מקובלסקי שירכוש עבורו כדורים המאיצים את פעולת המעיים, בכדי להוציא את הסמים מגופו.

קובלסקי התקשר לזנזורי, הודיע לו כי המנוח נחת והגיע למשרד, וביקש ממנו לרכוש עבורו את הכדורים. זנזורי רכש עבור המנוח את הכדורים וזמן קצר לאחר נטילתם החל קאסר לחוש ברע. קובלסקי וזנזורי, שהבחינו כי קאסר מתחיל לפרכס ולדמם, הוציאו אותו לרחוב, התקשרו למד"א ולאחר הגעת צוותי הרפואה למקום, הבהירו כי אין להם כל קשר אליו.

הקוקאין שהוצא
שקיות הקוקאין שהוצאו מבטן הבלדר | צילום:

במהלך הטיפול הרפואי שניתן לקאסר על ידי צוותי מד"א, הוא הפסיק לנשום ואיבד דופק. הוא הובהל לבית החולים תל השומר תוך מאמצי החייאה במצב קריטי, כשהוא מונשם ומורדם. בבית החולים נערך לקאסר ניתוח בטן, במהלכו הוצאו מהמעיים שלו 69 אריזות קוקאין. יממה לאחר מכן נקבע מותו. מותו של קאסר נגרם מדליפת הקוקאין בכמות גדולה, שגרם לו לנזק מוחי.

עמדו בצד בעוד קאסר נושם את נשימותיו האחרונות 

באישום נוסף, מואשמים זנזורי וקובלסקי בהשמדת ראייה ושיבוש מהלכי משפט לאחר שהעלימו את חפציו של המנוח, בעוד המנוח גוסס. בכתב האישום מתוארים מעשיו החמורים של זנזורי וקובלסקי: "הם ביצעו זאת תוך ניצול מצוקתו הכלכלית ומתוך אדישות לסכנה הממשית לחייו".

הסם שבתוך השקית
הסם שבתוך השקית | צילום:

עוד נטען בכתב האישום כי "לאחר שמצבו הרפואי של המנוח הידרדר, הוא עיכב את הטיפול הרפואי בו, השליכו לרחוב כאילו היה חפץ, עמד בסמוך אליו בעודו נושם את נשימותיו האחרונות".