חסן דרש מהיועץ לערוך בדיקה (צילום: פלאש 90 , חדשות 2)
חסן דרש מהיועץ לערוך בדיקה | צילום: פלאש 90 , חדשות 2

לאחר שהפרקליטות דחתה את טענותיו של אלון חסן בשימוע שנערך לו והודיעה כי בכוונתה להעמידו לדין בשורת אישומים חמורים ובהם קבלת שוחד, טוען עורך דינו כי היועץ המשפטי לממשלה לא נענה לבקשתו לבדיקה חיצונית של החשדות. לטענת חסן, בשבועות האחרונים נשלחו ליועמ"ש כמה תזכורות אודות הפנייה, אך הן לא נענו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב ששלח פרקליטו של חסן, עו"ד בני כץ ליועץ המשפטי לממשלה לפני כחודשיים, הוא טוען כי רפ"ק ערן מלכה, שעמד בראש צוות החקירה של פרשת נמל אשדוד, ביצע מניפולציות בחקירה: "אין חולק כי חקירת הנמל זוהמה באופן בוטה ע"י ערן מלכה שביצע בה מניפולציות רבות, אשר לא על כולן יש ביכולתו של חסן להצביע במדויק". עוד הוסיף כץ כי "יש לבחון מהו החלק הכולל של המניפולציות, השקרים והשחיתות בחקירה כולה ועד כמה, אם בכלל, ניתן להצביע על מהלכים נקיים שבוצעו במהלכה".

"לקח את זה למאבק אישי", חסן (צילום: פלאש 90)
פגמים קשים בחקירה? חסן | צילום: פלאש 90"כיום אין ספק כי חקירת נמל אשדוד הייתה מונעת ממניעים מניפולטיביים", כותב בא כוחו של חסן, "לנגד עיניו של מלכה עמד בצע הכסף. מלכה ביצע פעולות חקירה, זימן עדים, הכתיב הנחיות לחוקרים, ונפגש עם פרקליטים בכירים - והכל ללא קשר לצרכי החקירה אמיתיים".

"מלכה התערב בחקירה והשפיע עליה"

"ישנן אפילו ראיות מצמררות שמראות שרפ"ק מלכה הציג עד מדינה שמעיד כי פגש, שוחח והופעל על ידי חסן - כשבפועל השניים מעולם לא נפגשו", נכתב עוד. "חמור מכך, בהמשך יוצגו ראיות המלמדות על המניפולציות המסוכנות שעשו מלכה ואחרים בניסיון להטות את החקירה ולהשפיע על תוצאותיה, לרבות השפעה ממניעים זרים על הפרקליטים שליוו את החקירה".

לדברי עורך הדין, "לאחר שהחלה החקירה כנגד ערן מלכה, המשיך צוות החקירה המקורי לחקור את פרשת הנמל, להוציא צווים, להגיש בקשות, להופיע בבתי משפט ולטעון חזור ושוב כי מלכה לא היה אלא חוקר שולי וזניח בפרשה. כיום ברור כי מדובר בטענות חסרות שחר", הוא מתעקש, "רב פקד ערן מלכה ניהל את החקירה בפועל, התערב בה, השפיע עליה והיווה גורם מכריע בניהול החקירה הגלויה".

ישוחרר מהכלא אחרי 4 וחצי שנות מאסר, מלכה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
"הטה את החקירה והשפיע עליה". מלכה | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות"הגשת כתב אישום כנגד אלון חסן תהווה התעלמות גסה ובוטה מחקירה משטרתית שזוהמה באופן שיטתי, שבעיני ערן מלכה הייתה כלום מלבד כלי להפקת רווחים אישיים שהתבססה על ערכים נפרדים, בהם בגידה באמון הציבור, מעילה באמונם של גורמים בכירים בפרקליטות דרום, הפרת חיסיון עו"ד-לקוח כעניין שבשגרה ושחיתות ותאוות בצע כסף בהיקפים חסרי תקדים".