"העדות החדשה כבר נחקרה לעומקה" | צילום: חדשות 2

בפרקליטות דוחים את העדות החדשה וטוענים - זדורוב הוא הרוצח: לאחר שאמש נחשפה העדות המטלטלת של א"ח, שטען שבת זוגו לשעבר התוודתה בפניו כי היא זו שרצחה את הנערה תאיר ראדה ז"ל בתא השירותים בבית הספר "נופי גולן" בדצמבר 2006, בפרקליטות מבהירים היום כי עדותו נבדקה לעומק - ואינה משנה את תמונת הראיות בתיק.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"מדובר בעדות שכבר נחקרה לעומק ע"י משטרת ישראל בשנת 2012", נמסר, "ונמצא כי אין בה כדי לשנות מתמונת הראיות המעלה בבירור כי מי שרצח את תאיר ראדה ז"ל היה רומן זדורוב".

"מדובר בעדות שנתן אדם בשם א"ח, 6 שנים לאחר הרצח, בה סיפר כי בת זוגו לשעבר א' סיפרה לו במועד סמוך לרצח כי היא זו שרצחה את המנוחה. בעקבות מסירת עדות זו, נערכה חקירה שנועדה לברר אמיתות הטענה. במסגרת החקירה נחקרה בת זוגו לשעבר א' והיא הכחישה לחלוטין את טענותיו וטענה כי היה לא"ח מניע ברור להפליל אותה משום שנפרדה ממנו זמן קצר לפני כן".

ישתחרר מהכלא? זדורוב
בפרקליטות משוכנעים: זדורוב הרוצח | צילום: חדשות 2

עוד הם מבהירים כי תוצאת החקירה הנרחבת שנערכה הייתה כי "אין כל ראיה, ישירה או עקיפה, הקושרת את א' לרצח תאיר ראדה ז"ל. "לא רק שהחקירה הנרחבת לא העלתה ממצאים התומכים במעורבותה של א' ברצח, אלא שחלק מפרטי הגרסה שמסר א"ח, לכאורה מפיה, אף נסתר בממצאים אובייקטיביים ולא תאם את פרטי הזירה והראיות אשר נאספו בזמן אמת".

"הרקע להגשת התלונה", נכתב בנוסף, "כמו גם הפרטים שעלו לגבי מערכת היחסים בין בני הזוג מלמד, כי מדובר בתלונה שהוגשה על רקע מערכת יחסים מעורערת ואף פתולוגית בין שני בני זוג, תוך שנמצא כי שניהם אינם יציבים בנפשם. מלבד זאת, נשוב ונדגיש כי 6 מתוך 7 שופטים שדנו בתיק השתכנעו חד-משמעית שזדורוב הוא הרוצח של תאיר ראדה ז"ל".

העדות החדשה שנשללה: בת הזוג הראתה לא"ח את הסכין - ובגדים מגואלים בדם  

בשנת 2012, 6 שנים לאחר הרצח של תאיר ראדה ז"ל, טען א"ח כי בת-זוגו לשעבר א' סיפרה לו כבר ביום הרצח שרצחה את תאיר ז"ל, אז גם שיתפה אותו בפרטים אודות האופן שבו ביצעה את הרצח והראתה לו לדבריו את הסכין ששימשה אותה וכן את בגדיה המגואלים בדם. לדבריו, הוא לא סיפר את הדברים לאיש כיוון שחשש לחייו.

בעקבות התלונה, נפתחה חקירה משטרתית. א' נעצרה, נחקרה ושללה מכל וכל את הטענות. בהודעתה סיפרה כי לאחרונה נפרדה מא"ח לאחר תקופה בת כעשר שנים. לטענתה, מאז נפרדו א"ח מאיים להרוס את חייה, כנקמה, הוא שולח לה מסרונים בעלי אופי מאיים, והעלה לפייסבוק תמונות עירום שלה.

משוכנעת בחפותו של בעלה. אולגה זדורוב
משוכנעת בחפותו של בעלה. אולגה זדורוב | צילום: חדשות 2כמו כן, התברר כי בגין האירועים הללו ועוד טרם פנייתו של א"ח, הגישה א' תלונה במשטרה שם הוסיפה וטענה כי במהלך השנים בהן הייתה בת זוגו, א"ח נהג בה באלימות קשה וכן תיארה שני מקרים בהם אנס אותה וביצע בה מעשה סדום. בהמשך, ביטלה א' את התלונה לאחר שסברה כי א"ח השלים עם הפרידה.

לאחר זמן קצר א' נעצרה בשנית בגין ניסיון לתקיפת אחד מהעדים שמסרו הודאה בתיק וכן בגין תקיפת שוטרים. לשכת התביעות המשטרתית הגישה נגדה כתב אישום במסגרת מעצר.

 לאור גרסתה במשטרה והתנהגותה באירוע התקיפה, היא נשלחה להסתכלות בתנאי אשפוז, כאשר ההבחנה הראשונית הייתה שמדובר באישה עם קווי אישיות גבוליים, בעיות בהתנהגות וחשד למצב פסיכוטי פעיל. בהמשך, נשלחה להסתכלות נוספת בבית החולים שער מנשה, שם נקבע כי היא סובלת ממצב פסיכוטי ואינה כשירה לעמוד לדין וההליכים נגדה הופסקו.

"במחשבו של א"ח נמצאה טיוטה של הגרסה שמסר בחקירה"

הרקע להגשת התלונה, כמו גם הפרטים שעלו לגבי מערכת היחסים בין בני הזוג מלמד כי מדובר בתלונה שהוגשה על רקע מערכת יחסים מעורערת ואף פתולוגית בין שני בני זוג, שאף אחד מהם אינו יציב בנפשו. התברר כי כחודשיים קודם לכן יזמה א' את פרידתם, ומבדיקת המחשב והטלפון הנייד של א"ח נמצא כי מאז הפרידה יחסו כלפיה היה אובססיבי.

עוד התברר כי א"ח תכנן מבעוד מועד את הגשת התלונה בגין מעורבותה כביכול של א' ברצח המנוחה. במחשבו נמצא קובץ word המהווה מעין "ניסוי כלים" או "טיוטה" של הגרסה שמסר בחקירתו. הטיוטה כללה פרטים אשר פורסמו באמצעי התקשורת אודות הרצח, ונמצאו מספר סתירות בין תוכנה לבין הגרסה הסופית שמסר בחקירה.

מחשב
"א"ח תכנן מראש את הגשת התלונה" | צילום: רויטרס, חדשותבניגוד לטענה שעלתה, כי לא' יש "דחף" לחתוך מעיהם של אנשים ולהיכנס לתוכם ובניגוד לגרסה שמסר א"ח לפיה היא נשכה את המנוחה בצווארה, לא נמצא כל חתך על בטנה של תאיר המנוחה, ואף לא נמצאו סימני שיניים או דנ"א זר בגרונה. לא נמצאו אף שאריות דנ"א זר מתחת ציפורניה, או טביעות אצבע התואמות את אלה של א' בשום מקום בבית הספר.

עוד עלה בחקירה כי הסכין שא' עשתה בה שימוש, לפי הסיפור שסופר, כלל לא הייתה ברשותה בזמן הרצח אלא הוחרמה על ידי המשטרה כחצי שנה קודם לכן, ולא נמצאה כל ראיה כי רכשה סכין זהה נוספת.