תקרית אלימה על רקע לאומני: ארבעה נערים יהודים מנתניה הואשמו בתקיפת שני צעירים ערבים רק בשל מוצאם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע המדובר התרחש לפני כשלושה שבועות בחוף סירונית בנתניה, כשארבעת הנערים, בני 17, שתו משקאות אלכוהוליים. במקביל, שני נערים ערבים, גם הם קטינים, חלפו במקום. אלא שאז, על פי כתב האישום, אחד הנערים היהודים החל להקניט את השניים, קילל את הנביא מוחמד, ובהמשך זרק לעברם אבן.

לאחר מכן, ארבעת הצעירים היהודים החלו לרדוף אחרי שני הערבים. הם זרקו לעברם אבנים והשליכו לעברם בקבוקי זכוכית. המותקפים רצו לעבר המעלית שבחוף, אך התוקפים באו בעקבותיהם. הם הצליחו לשלוף אותם מהמעלית, המשיכו להשליך לעברם אבנים, הכו את אחד מהם בבקבוק בירה והלמו בהם באגרופים.

בשלב זה, התחלפו הקריאות לצעקות "מחבל! מחבל!". הם בעטו בראשו של אחד הערבים, דרכו עליו, חנקו אותו וניסו לעודד את יתר האנשים שהיו עדים למעשה להשתתף בלינץ'. אחד המותקפים התמוטט איבד את הכרתו ופונה לבית החולים.

"הפרקליטות הרחיקה לכת"

בחקירה הציגו השוטרים לחשודים את צילומי מצלמות האבטחה שנלקחו מהחוף. הארבעה זיהו את עצמם וגם בחלוף ימים לא הביעו חרטה על התקיפה הקשה.

בשבוע שעבר הוגש כתב אישום חמור כנגד ארבעת התוקפים. הפרקליטות מייחסת להם עבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות וממניע גזעני.

"הקטטה אכן התרחשה, אנחנו לא אומרים שלא", טען עורך הדין מירון רוזנטל, פרקליטו של אחד הנאשמים שמחה על כך שהפרקליטות ייחסה למרשו ביצוע מעשים על רקע לאומני. "הרקע הוא רומנטי לכל דבר ועניין. אני חושב שהפרקליטות הרחיקה לכת והיא גם תכה על חטא על כך ותצטרך לתקן את כתב האישום".