זירת התאונה בנצרת
זירת הדריסה בנצרת | צילום:

כשבוע לאחר דריסתו של השוטר נתן יוסיפוב בנצרת, שנראתה תחילה כמו תאונת פגע וברח, הוגש היום (שני) לבית המשפט כתב אישום נגד הנהג הפוגע, ג'ורג' גרייב בן ה-19, שמייחס לו פגיעה מכוונת בשוטר - כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2. הוא מואשם בחבלה בכוונה מחמירה ובהפקרה לאחר פגיעה.

לעדכונים נוספים והעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בלילה שבין שבת לראשון לפני כשבוע עמד השוטר נתן יוסיפוב ליד הניידת ברחוב המוסכים לצורך בדיקת כלי רכב שנוסעים בכביש. הוא סימן לרכב שהגיע למקום לעצור, לאחר שזה עורר את חשדו. גרייב שנהג ברכב לא נענה, המשיך בנסיעה, דרס את השוטר ונמלט מהמקום. יוסיפוב נפצע אנושות ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם בחיפה, שם הוא מאושפז עדיין ונשקפת סכנה לחייו.

מעובדות כתב האישום עולה כי גרייב לקח את הרכב השייך לאימו, ללא ידיעתה ובידיעה שפוליסת הביטוח אינה מכסה אותו. כשנתבקש לעצור, הוא סטה בצורה מכוונת לכיוון השוטר, וזה ניסה לחזור אחורה כדי לא להיפגע, אך ללא הצלחה.

"מדובר באירוע אלים, חמור, בו הותקף שוטר בעת עבודתו באמצעות כלי רכב והושאר מדמם ללא הגשת עזרה", נכתב עוד בכתב האישום. "הנהג פגע בשוטר בידיעה כי פגיעה כזו צפויה וכתוצאה מכך הוטח השוטר על קדמת הרכב ונפגע באורח אנוש. הנהג בבריחתו נסע בצורה מסוכנת תוך נהיגה פרועה".

העבירה המיוחסת לגרייב - חבלה בכוונה מחמירה, עשויה לשלוח אותו ל-20 שנות מאסר בבית הכלא. "לאור החלטת הפרקליטות וקבלת החומר אנחנו נפרוש טענותינו בפני בית המשפט", אמר עו"ד אלביר מני המייצג את גרייב. "אנחנו טוענים שלא מדובר בתאונה מכוונת. הנהג אזרח נורמטיבי. הוא ובני משפחתו מאחלים שוב רפואה שלמה לשוטר".