בכמה מוערך הנזק שנגרם לאייל גולן בפרשת הקטינות? הזמר הפופולארי העריך כי בשל ביטולי הופעות ותמלוגים בעקבות ההתרחשויות נגרם לו נזק בשווי של 30 מיליון שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הערכותיו של גולן עלו מתמלולי החקירות של הזמר המפורסם, שטען כי מאזינים לטלפון הסלולרי שלו. בפרשה זו חשש גולן כי מישהו אוסף עליו חומר או עוקב אחריו: זה היה אחרי שהמפיק והשותף שלו בני פרץ שכר את שירותיו של מי שחשב שהוא איש מחשבים מיומן.

גולן הגיע עם התוצאות למשטרה. "קיבלתי טלפון מבני", סיפר גולן. "הוא אמר שיש חשד שמאזינים לי לפלאפון. שלחתי לו את המכשיר. כבר באותו ערב טלפן אליי בני ואמר שמושכים לי דברים מהפלאפון".

"לא נפרדנו יפה"

עוד באותו הלילה נפגש גולן עם איש המחשבים. בין היתר חשד גולן כי מי שעומד מאחורי הריגול כנגדו הוא אמרגנו לשעבר ישי בן צור. "ישי היה אמרגני במשך 10 שנים", אמר גולן בחקירה. "מאז אנחנו לא בקשר. הפרידה בינינו לא היתה הכי נחמדה, כי ביום שעזבתי אותו הוא אמר לי: פה נקברת, לא תצליח בלעדי, והוכחתי אחרת. שילמתי לו 1,200,000 שקלים, על מנת להפר את החוזה איתו ולצאת שנה לפני תום הזמן, והוא לא קיבל את זה יפה".

גולן צירף בתלונתו למשטרה חומרים שלדבריו נמסרו לו מאיש המחשבים כהוכחה לכך שנאסף מידע כנגדו. החומרים הללו התבררו מהר מאוד כמזויופים. גולן זומן שוב ליחידת ההונאה של משטרת תל אביב, שם הפתיע אותו החוקר והודיע לו כי הוא חשדו בעבירות חמורות.

במהלך החקירה אמר החוקר: "אני מודיע לך כי הינך חשוד בגין חדירה לחומר מחשב, קשירת קשר לביצוע פשע, בידוי ראיות, מסירת הודעה כוזבת במשטרה, בכך שעל פי החשד, אתה, יחד עם אחרים, חדרת למחשב והוצאת חומרים ללא הסכמת בעליו, הפקת מסמכים כוזבים, מזויפים ומסרת אותם למשטרה כתלונה".

עו"ד אלעד פלג (צילום: חדשות 2)
עו"ד אלעד פלג | צילום: חדשות 2

גולן לא האמין שאיש המחשבים הונה אותו, אבל באחרונה הוגש כנגד האחרון כתב אישום חמור המייחס לו עבירות של מרמה וזיוף. "בשלב הזה לטעמנו קיימים פערים מאוד משמעותיים בין העובדות כפי שהן עלו בכתב האישום לבין המציאות", אמר עו"ד אלעד פלג המייצג את איש המחשבים. "אני חושב שעוד מחכות לנו הרבה מהמורות ותגליות בכל הקשור לכתב האישום". לדברים הצטרף גם עורך דינו חופן שטרייכר: כתב האישום הזה ישתנה באופן מופלא והרבה דברים יתגלו פה".

בפרקליטות הבהירו היום כי הדברים נגד גולן עדיין בבחינה. בשלב זה ניתן להעריך כי הפעם צפוי התיק כנגדו להיסגר מחוסר אשמה אחרי שחקירת המשטרה העלתה כי הוא ושותפו בני פרץ נפלו קורבן לנוכל שהיתל בהם. יש לציין שהחשדות שהעלה גולן בתלונתו כנגד אמרגנו ישי בן צור, משוללי יסוד.