הסכינים שבהם השתמשו המחבלות
הסכינים שבהם השתמשו המחבלות | צילום: דוברות משטרת ישראל

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי לנוער כתב אישום נגד שתי הנערות בנות ה-14 שדקרו מאבטח ברמלה לפני שבוע ופצעו אותו באורח קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השתיים מואשמות בניסיון רצח, קשירת קשר לביצוע פשע והחזקת סכין. מכתב האישום עולה כי כחודש לפני הפיגוע שוחחו השתיים על גל הטרור וקשרו קשר להפוך לשהידיות "ולהיהרג כחלק ממלחמה למען הדת בדרך של ביצוע פיגוע דקירה כלפי יהודים".

אישום: צפה בסרטונים מהפיגוע ויצא לדקור
צילום: מצב ביטחוני גלובלי. צילום: פיני ל.

יממה לפני הדקירה ברמלה בוצע פיגוע הדקירה בשער שכם, שבו נרצחה לוחמת משמר הגבול הדר כהן ז"ל על ידי שלושה מחבלים שנורו ונהרגו. באותו היום קבעו השתיים להיפגש למחרת כשהן מצוידות בסכיני מטבח כדי לבצע את הפיגוע.

הסתירו את הסכינים בילקוט בית הספר

על פי כתב האישום, אחת משתי הנערות הציעה כי ילכו קודם לבית הספר ויבצעו את פיגוע הדקירה בצהריים, אחרי שעות הלימודים - אולם השנייה שכנעה אותה כי מוטב שיבצעו את פיגוע הדקירה בשעות הבוקר במקום ללכת לבית הספר.

זירת הפיגוע ברמלה
זירת הפיגוע ברמלה | צילום: מצב ביטחוני גלובלי. צילום: פיני ל.

בבוקר הפיגוע הצטיידו הנערות בסכיני מטבח מבתיהן, הסתירו אותם בילקוטי בית הספר שנשאו עמן ויצאו מהבית. "הן צפו לעבר הקניון בתחנה המרכזית בקריית הממשלה והלכו לעברו שלוש פעמים במטרה לבצע את הפיגוע, אך בכל פעם שבו על עקבותיהן מכיוון שבמקום נכחו אזרחים ולא חיילי צה"ל", נכתב.

לבסוף החליטו השתיים לפגוע במאבטח שעמד בכניסה לקניון. הן ניגשו לעבר עמדת הבידוק ולאחר שביקש מהן לפתוח את הילקוטים, שלפו את הסכינים והחלו לדקור אותו, תוך שהן צועקות "אללה" ו"מוות לכם". כתוצאה מהמאבק המאבטח נפל על הרצפה ובעודו מנסה להתגונן המשיכה אחת מהן לדקור אותו - עד שהשתיים נוטרלו על ידי חייל צה"ל ומאבטח נוסף.