כמעט שלוש שעות ארכה הערב (חמישי) הפגישה בין עורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לבין פרקליט המדינה שי ניצן - ובסופה לא הגיעו הצדדים להסכמות. זמן קצר לפני הפגישה התייחס ניצן לפרשה בריאיון לחדשות 2 והדגיש: "אין לי שום כוונה לתת לאולמרט הנחות סלב וגם לא החמרות סלב". הריאיון המלא עם שי ניצן ישודר ב"חדשות סוף השבוע" בשבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו נדון לפי עקרון השוויון בפני החוק ואם יהיה משהו שאני חושב שהאינטרס הציבורי יוצא נשכר ממנו, נלך לכיוון הזה", הוסיף. "אם אדם מוכן להודות, לקבל אחריות ולקבל על עצמו עונש ראוי - יש עניין לגמור את זה בהודאה ובעונש ולסיים את הדברים. לכן אנחנו עושים הסדרי טיעון".

"יש עניין לגמור את זה בהודאה" (צילום: גיל יוחנן)
"יש עניין לגמור את זה בהודאה" | צילום: גיל יוחנן

במהלך הפגישה על ההסדר הכולל, ביקשו פרקליטי אולמרט לתחום את משך מאסרו וביקשו שהעונש שיושת עליו בתיק טלנסקי יחפוף, לפחות בחלקו, ל-18 חודשי המאסר שנזגרו עליו בתיק הולילנד.

בפרקליטות הבהירו מנגד באופן חד משמעי שהנושא המרכזי ביותר מבחינתם הוא שאולמרט יודה בתיק השיבוש (הקלטות שולה זקן), אחרת ישקלו להגיש נגדו כתב אישום נוסף. בשלב זה עדיין לא ברור אם תתקיים פגישה נוספת בין הצדדים, והזמן דוחק - ביום שלישי יתקיים דיון בערעורו של אולמרט על העונש בתיק טלנסקי.

"שרה לא מעורבת" (צילום: פלאש 90, חדשות)
"חשבנו שזה עניין פלילי" | צילום: פלאש 90, חדשות

במהלך הריאיון התייחס ניצן גם לפרשת מעונות ראש הממשלה והדגיש: "כרגע אין שום חשד שמחייב חקירתו של ראש הממשלה". עם זאת, כשנשאל האם העיסוק בפרשה אינו קטנוני, תשובתו הייתה חד משמעית: "אם הייתי חושב שזה באמת לא עניין פלילי, לא היינו פותחים בחקירה פלילית. כנראה שחשבנו שזה עניין פלילי".