דמירהאן ואילונה, ארכיון (צילום: חדשות 2)
דמירהאן ואילונה, ארכיון | צילום: חדשות 2

בית המשפט גזר היום (ראשון) מאסר עולם על איידן דמירהאן, האזרח הטורקי שהורשע ברצח זוגתו - שאת גופתה ביתר ופיזר את החלקים ברחבי תל אביב. כמו כן, נגזר עליו הפיצוי המקסימלי בחוק - 258 אלף שקלים. הכסף יועבר לבתה של המנוחה המתגוררת ברומניה. מעשה הרצח המדובר עורר הדים בקיץ 2013 וזכה לכינוי "פרשת הגופה במזוודה".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

דמירהאן, עובד זר מטורקיה, בן 47, הגיע לישראל בינואר 2013 ועבד בחברת בנייה. כאן הוא הכיר את זוגתו, דניס אילונה בת ה-45, שהגיעה לארץ מרומניה כדי לעסוק בעבודות סיעוד של קשישים. הוא ואילונה היו בקשר רומנטי ונהגו לשהות בדירה ששכר בתל אביב בסופי השבוע. ב-3 באוגוסט 2013, פרץ ביניהם ויכוח על דרישת הנאשם מזוגתו שתשתתף עמו בתשלום שכר הדירה.

בגזר הדין שניתן היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב נכתב כי "במהלך אותו ריב הלם הנאשם בעוצמה בראשה של המנוחה, תוך שימוש בפטיש. המכה פיצחה את גולגולתה של המנוחה והיא קרסה והתמוטטה. לאחר ביצוע המעשה ישב הנאשם מול המנוחה שעה ארוכה מבלי להושיט לה כל עזרה, הסתכל עליה ועישן. לאחר מכן, במטרה להעלים את מעשה הרצח ואת זהות המנוחה, ביתר הנאשם את גופתה ופיזר את חלקי הגופה בשקיות ובתיקים ברחבי העיר תל אביב".

דעת מיעוט מזכה את הנאשם

לאחר מותה של אילונה, גנב ממנה דמירהאן תכשיטים וזוג עגילים שענדה על אוזניה. הוא ניקה את הדירה, נעל את הדלת ועזב אותה. ביום המעשה, בשעות הערב, הוא חזר למקום עבודתו ובבוקר שלמחרת ביקש ממעסיקו כרטיס טיסה חזרה לטורקיה, כדי להימלט. בדרכו להמשיך לשדה התעופה הוא נעצר על ידי המשטרה.

עורכת הדין סוזי עוזסיני ארניה, שמייצגת את דמירהן יחד עם עו"ד גלאון קפלנסקי מטעם הסניגוריה הציבורית, אמרה בתום הדיון: "היום הוטל על הנאשם איידן דמיראהן עונש של מאסר עולם במסגרת גזר דינו, כמחויב על פי חוק, לאחר שהורשע בעבירת הרצח. אנחנו נלמד את פסק הדין, ואנו מתכוונים לפנות לבית המשפט העליון במסגרת ערעור הן על עצם ההרשעה והן על גזר הדין, בהסתמך, בין היתר, על העובדה שקיימת בתיק דעת מיעוט המזכה את הנאשם מעבירת הרצח".