איים על ליברמן בפייסבוק ונעצר
איים על ליברמן בפייסבוק ונעצר | צילום:

צעיר פלסטיני נעצר על ידי המשטרה לאחר ששלח לחבר הכנסת אביגדור ליברמן הודעות מאיימות דרך רשת הפייסבוק. הוא נחקר על ידי המשטרה ובקרוב יוגש נגדו כתב אישום. בין השאר הוא העלה לרשת פוסטים שמביעים תמיכה בארגוני טרור, קרא לביצוע פיגועים וכתב: "כולנו נשאת מלחם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המצוד אחר הנאשם החל כשבמשטרת ישראל התקבלה תלונה מקצין הכנסת שדיווח על איומים שנשלחו באמצעות הפייסבוק לחבר הכנסת אביגדור ליברמן. בתחילת חודש ינואר 2016 שלח החשוד באמצעות הרשת החברתית הודעות בעלות אופי מאיים לח"כ ליברמן, בהן הוא גם הביע את כוונתו לבצע פיגועים בשטחי מדינת ישראל.

כתב בפייסבוק: "כולנו נשאת מלחם"
כתב בפייסבוק: "כולנו נשאת מלחם" | צילום:

בין היתר הוא פרסם תמונתו של המחבל נשאת מלחם שביצע את הפיגוע ברחוב דיזנגוף בתחל אביב בליווי כתובת "כולנו נאשת מלחם". בנוסף לכך נהג הנאשם לעלות תמונות של פעילי חמאס אוחזים בכלי נשק, לצד אמירות המביעות תמיכה ואהדה בארגון החמאס ובגדודי עז א-דין אל-קסאם הזרוע הצבאית של הארגון.

שלושה שבועות לאחר תחילת החקירה הצליחו בלשי המשטרה לעלות על עכבותיו של הנאשם ולעצור אותו בגשר לאלנבי שלגדות נהר הירדן. עם מעצרו, הועבר החשוד לחקירה במרחב שומרון שם קשר את עצמו לפרסום הפוסטים. מספר ימים לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום.