טיבי, ארכיון
טיבי, ארכיון | צילום:

ארבעה חודשי מאסר נגזרו הבוקר (שלישי) על ציון ווקנין, תושב באר שבע שהשליך תה חם לעבר ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) במהלך הפגנה. בתקרית שאירעה בחודש דצמבר 2013, גרם הנאשם לפגיעה בפניו של טיבי. חבר הכנסת התלונן על צריבה בעיניו וחום באזור פניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף לעונש המאסר, גזר בית משפט השלום בבאר שבע שישה חודשי מאסר על תנאי. השופט ד"ר יובל ליבדרו החליט שלא להטיל על הנאשם קנס כספי, זאת בשל מצבו הנפשי והכלכלי.

"תחת זאת, הנאשם יחתום על התחייבות כספית על סך 3,000 שקלים שלא יעבור עבירת אלימות, וזאת לתקופה של שלוש שנים מהיום", הוסיף השופט. "אם לא תיחתם ההתחייבות תוך שבעה ימים, ייאסר הנאשם ליומיים".

"מעבר לסיכון הפיזי מהווה הדבר אקט של עלבון"

בפרקליטות המדינה הדגישו במהלך המשפט את עברו הפלילי המכביד של הנאשם, הכולל הרשעות בעבירות אלימות וריצוי תקופות מאסר ממושכות. בין היתר, הוא נשלח בעבר ל-13 חודשי מאסר בגין תקיפת רופא ועובד סוציאלי.

הנאשם מצדו תיאר בטיעוניו את נסיבות החיים הקשות בהן גדל. הוא ציין כי הוא רווק כבן 50, ללא ילדים שלמעשה מתגורר ברחוב. לדבריו, הוא הפך לנפגע טראומה לאחר שנלחם בלבנון.

"מידת הפגיעה בערכים המוגנים בענייננו אינה מבוטלת, חרף העובדה שלא מדובר ברף הגבוה של עבירות האלימות", קבע השופט הבוקר. "מעבר לסיכון לפגיעה גופנית הקיים בשפיכת נוזל חם לפניו של אדם, מהווה הדבר אקט של עלבון ופגיעה בכבודו של אדם".